Boks: LKS Dąbrowa Chełmińska ma powody do optymizmu

(as)
Na obiektach Astorii odbyły się 1. mistrzostwa okręgu kujawsko-pomorskiego kadetek i juniorek w boksie.

Spory sukces odniosły zawodniczki LKS Dąbrowa Chełmińska, które przywiozły z niej 4 medale, a w klasyfikacji klubowej kadetek zajęły 1. miejsce.

Trzecią lokatę w kat. do 46 kg zajęła Alicja Niedziela, w wadze do 63 kg na 2. miejscu uplasowała się Anna Grygiel. Jej walka była zresztą jednym z ciekawszych pojedynków. Na najwyższym stopniu podium stanęły natomiast Grażyna Grygiel, która zaprezentowała się w kat. do 52 kg oraz Barbara Niedziela w kat. do 50 kg.

Warto podkreślić, że spośród czterech reprezentantek klubu z Dąbrowy Chełmińskiej tylko Ania miała za sobą starty w oficjalnych zawodach. Dla pozostałych dziewcząt był to debiut na amatorskim ringu. Ania, zdobywając srebro, stała się najbardziej utytułowaną zawodniczką sekcji. Wcześniej zdobyła bowiem brąz na mistrzostwach Polski i Pucharze Polski kadetek.