Taniec jest jej żywiołem

Dodano: 12 lutego 2011, 18:00 Autor:

Jest usobieniem tancerki. Nie daj się jednak zwieść kruchemu ciału. Kryje się w nim i baletnica, i dziewczyna, tańcząca hip-hop, ale też biznes woman.

Judyta Witkowska nie jest zdziwiona tym, że uważa się ją za osobę stanowczą, zdecydowaną. Przyznaje, że taniec wyrabia siłę charakteru, a ona - dodatkowo - jest zodiakalnym Bykiem. Upartym i konsekwentnym. Rzadko która dwu-dziestoparolatka może powiedzieć o sobie, że jest spełniona. - Udało mi się zrealizować wszystko to, co sobie do tej pory założyłam. Mam prywatne studio tańca, jestem instruktorką, cały czas się dokształcam.

Judyta już jako dziecko była wyjątkowo utaneczniona. Popisowym występem siedmiolatki była "Cyganeczka": - Mama uszyła mi stosowny strój, a ja w rytm melodii tańczyłam, najlepiej jak umiałam. Podpatrzyłam to w telewizji - przyznaje. Okazało się, że taniec podoba się wszystkim, nawet Romom, choć żadna z niej Cyganka - z blond włosami i niebieskimi oczami! Taniec nie był wówczas tak popularny, jak dziś, więc wielu rzeczu uczyła się sama. Potem zaczęła brać udział w warsztatach, które ukształtowały ją jako tancerkę. Ma posturę baletnicy, ale tak naprawdę klasyka jest jej daleka. Taniec nowoczesny, hip-hop czy disco-dance - to jest żywioł, w którym Judyta Witkowska czuje się... jak w domu.

You Can Dance

Mając 17 lat została instruktorką tańca. I raz na tym przegrała. - Wzięłam udział w pierwszej edycji "You Can Dance" - opowiada. - Pojechałam do Wrocławia, na casting. Tłumy były okropne, ale mnie "wyłowiła" dziennikarka TVN, która wcześniej robiła o mnie reportaż. Miałam przejść od razu do drugiego etapu, ale "zagrał" pech - opowiada Judyta. - Zgubiłyśmy się wśród tysiecy chętnych...

Kiedy stanęła przed obliczem jury wiedziała, że spodobała im się. Niestety, przyznała się, że jest instruktorką tańca. - My tu szukamy debiutantów, samouków, samorodnych talentów - usłyszała. Dziś programu "You Can Dance" nie ogląda, ale nie z żalu za to, iż odpadła. - Nie mam czasu! - twierdzi właścicielka "Justyna Witkowska Dance Studio". Od niedawna siedziba studia mieści się przy ul. 3 Maja. Tutaj odbywały się zajęcia dla dzieci podczas kończących się właśnie ferii zimowych. W studiu spotyka się grupa entuzjastów, którą prowadzi już od jakiegoś czasu. Wśród nich są mniej i bardziej zaawansowani fani tańca. Ma wiele pomysłów na popularyzację tańca. Latem prowadziła zajecia taneczne na plaży "Bahama", teraz, obok nauki hip-hopu czy disco-dance planuje zorganizować kurs Ladys Broadway Jazz i zoomby. Coraz więcej, planujących ślub, zgłasza się na naukę pierwszego tańca. - Większość wybiera tradycyjne utwory i układy, ale coraz więcej jest też w nich fantazji, elementów tańca nowoczesnego.

Anwil Team Dance

Judyta jako szesnastolatka dostała się do zespołu włocławskich cheerleaderek. W "Anwil Team Dance" spędziła trzy lata. Dziś sama jest instruktorką - i jak przyznaje - daje jej to poza własną działalnością - dużo satysfakcji. A co poza pracą? - Stawiam na rodzinę, dom, muszę bardziej zająć się życiem osobistym - mówi Judyta.

Czytaj więcej o:
  • Anwil Dance Team
  • biznes
  • cherleadeers
  • hip-hop
  • Judyta Witkowska
  • pasja
  • tancerka
  • woman
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Zostawili w rozbitym aucie konającego kolegę

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Poseł Łukasz Zbonikowski chce prywatyzacji spółki "Baza". Ratusz jest przeciwny. Kto ma rację w tym sporze?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 298.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.