O Heniu "łowcy", który w Ciechocinku kuracjuszki okradał czytaj więcej »

Kowalewo Pomorskie. My też chcemy aptekę czynną w niedziele, święta i nocami

Dodano: 5 stycznia 2011, 19:48 Autor:

- To, że na sesji rady powiatu wycofałam swój wniosek dotyczący całodobowych dyżurów, nie oznacza, że sprawa zakończona - deklaruje radna Elżbieta Arbart.

Na ostatniej sesji przegłosowano uchwałę dotycząca niedzielnych, świątecznych i nocnych dyżurów aptek w 2011 roku.

Z projektem tej uchwały powiat zobowiązany jest zwracać się o opinię do samorządów gminnych.
- Już od kilku lat opiniujemy ich propozycje negatywnie, ponieważ w rozpisce dyżurów Kowalewo wciąż jest pomijane - zwraca uwagę Karolina Kowalska, asystentka kowalewskiego burmistrza. - Mamy u nas trzy apteki i jeden punkt apteczny. Wystarczy, żeby każda placówka miała dyżur niedzielny raz w miesiącu i nasi pacjenci nie musieliby już wtedy jeździć po leki do Golubia-Dobrzynia.

Magistrat i emeryci

Spośród pięciu rajców reprezentujących gminę Kowalewo Pomorskie w radzie powiatu, w sprawę aptek zaangażowała się jak dotąd jedynie Elżbieta Arbart.

- To chyba nikomu w niczym nie przeszkadza, żeby u nas apteki były otwarte w tych samych porach co w Golubiu-Dobrzyniu - mówi radna. - Oczywiście nie możemy być pewni, z jak dużym zainteresowaniem pacjentów taka oferta się spotka. Uważam, że warto to sprawdzić.

- Mieszkańców mamy prawie tyle, co Golub-Dobrzyń - dodaje Kowalska. - Dlaczego to my mamy dojeżdżać?

Propozycja nowych dyżurów ma też oficjalnie poparcie lokalnego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, który w Kowalewie liczy sobie około 180 członków.

Procedury i ekonomia

- Nie rozumiem, dlaczego w tej sprawie nie wstawił się za nami w powiecie pan Jacek Boluk-Sobolewski, tym bardziej, że zna doskonale temat, bo prowadzi dwie kowalewskie apteki - dziwi się Karolina Kowalska.

- Właśnie dlatego, że sprawy te dotyczą mnie bezpośrednio, wstrzymałem się zajmowania jakiegokolwiek stanowiska - wyjaśnia Boluk-Sobolewski. - Ze względu na nowo objętą posadę wicestarosty jestem zresztą w trakcie wychodzenia z tego biznesu. Nie chcę być posądzany o jakąkolwiek prywatę.

Dlaczego przeciw nie głosowała radna Arbart? - Najpierw złożyłam wniosek o odrzucenie tej propozycji dyżurów, którą zaproponowano - wyjaśnia. - Zgodnie z procedurami, gdyby został on uwzględniony, przygotowana już uchwała musiałaby znów wrócić pod obrady komisji zdrowia. A to oznacza, że przez kilka następnych tygodni nie mogłyby normalnie działać też apteki golubsko-dobrzyńskie. Sama wycofałam wniosek, ale sprawa nie jest skończona. Będziemy rozmawiać i pracować nad poprawkami.

- U nas jest szpital i to tutaj kierowani są po godz. 18 pacjenci z Kowalewa - przypomina starosta Wojciech Kwiatkowski. - Możemy oczywiście rozmawiać, ale zdecydowana większość radnych i Izba Aptekarska są zgodne, że takie dyżury są zbędne. Zwróćmy też uwagę na aspekt ekonomiczny - całodobowa obsługa to dwa dodatkowe, wysoko płatne etaty.

Czytaj więcej o:
  • apteka
  • apteka całodobowa w Kowalewie Pomorskim
  • dyżury aptek w Golubiu-Dobrzyniu
  • Golub-Dobrzyń
  • Kowalewo Pomorskie
  • zdrowie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.