Sepp Blatter zrezygnował z funkcji szefa FIFA czytaj więcej »

Chełmno. Przysięgę złożą na pierwszej sesji w grudniu

Dodano: 28 listopada 2010, 7:00 Autor:

Najstarszy wiekiem w radzie miasta jest Jan Jurczak. Emerytowany nauczyciel ma 72 lata. W grudniu wraz z pozostałymi rajcami zostanie zaprzysiężony.

W radzie miasta zasiądzie teraz piętnastu rajców. Taka sytuacja od początku istnienia tego organu zdarzyła się po raz pierwszy. To aż o sześciu rajców mniej niż w poprzednich kadencjach. Powód? Jak już pisaliśmy, zmniejszająca się liczby mieszkańców miasta, która na ostatni dzień grudnia 2009 roku spadła poniżej 20 tysięcy. Zatem w radzie zasiądzie: siedmiu radnych KWW Twoje Chełmno, Twój Powiat 2001, pięciu - KWW Przyszłość Chełmna i po jednym z: Platformy Obywatelskiej, KWWForum Samorządowe Chełmna oraz z SLD.
Spośród piętnastu szczęśliwców, którym udało się wejść w skład Rady, dziesięciu zasiadało w niej w minionej kadencji. Nowi to: Wojciech Woźny (KWW Twoje Chełmno, Twój Powiat 2001), Michał Stachewicz (KWW Przyszłość Chełmna), Wojciech Strzelecki (KWW Twoje Chełmno, Twój Powiat 2001), Adam Maćkowski (KWW Twoje Chełmno, Twój Powiat 2001) oraz Tamara Wesołowska (KW Platforma Obywatelska) .
Pozostali radni miejscy:
KWW Twoje Chełmno, Twój Powiat 2001: Danuta Konowalik, Janusz Błażejewicz, Jacek Kordowski, Michał Wrażeń
KWW Przyszłość Chełmna: Waldemar Piotrowski, Grzegorz Dzikowski, Zdzisław Szok, Genowefa Boruszewska,
SLD: Jan Jurczak
KWWForum Samorządowe Chełmna: Lesław Giżyński
Średnia wieku radnych to 51,5, można zatem powiedzieć, że mamy radę w średnim wieku. Zasiadać w niej będzie dwanaście panów i trzy panie. Najstarszy jest 72-letni Jan Jurczak, najmłodszy - 38-letni Wojciech Woźny, na co dzień dyrektor Domu Dziecka w Chełmnie. Najdłuższy staż wśród pań ma w radzie Danuta Konowalik, która funkcję tę pełniła będzie już trzecią kadencję. Genowefa Boruszewska pracowała na rzecz miasta cztery lata, a Tamara Wesołowska - zasiądzie w niej po raz pierwszy.
Najwięcej - 550 głosów uzyskali Grzegorz Dzikowski i Genowefa Boruszewska - 514, którzy startowali w okręgu nr 3.
Największa frekwencja wyborcza w mieście była w dodatkowym okręgach głosowania: Areszcie Śledczym - 72,73 procent, szpitalu- 57,89 procent oraz Domu Pomocy Społecznej - 55,56 procent. W żadnym innym okręgu miejskim nie przekroczyła ona 50 procent, a najwięcej osób zagłosowało w okręgu nr 12 - 49,02 procent i okręgu 10 - 47,96 procent.
Zarówno radni, jak i burmistrz, zostana zaprzysiężeni na najbliższej sesji Rady Miasta. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie zwołana.
- Sesję będzie można zwołać dopiero po tym, jak oficjalnie otrzymamy informacje o ważności wyborów - informuje burmistrz Mariusz Kędzierski. - Najpewniej odbędzie się ona na początku grudnia. Poprowadzi ją nestor, czyli najstarszy członek nowej rady, zatem Jan Jurczak. Aż do czasu wyboru przewodniczącego rady miasta, co również odbędzie się na tej sesji.

Czytaj więcej o:
  • Chełmno
  • radni
  • wybory
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Gmina Stolno. Robakowskie siedmiolatki

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.