Zadyma na stadionie. Kibice Arki i Bałtyku Gdynia starli się na murawie stadionu w Grudziądzu [zdjęcia]

AM, ps
Olimpia Grudziądz pokonała na własnym boisku Górnika Wałbrzych 3:0. Niestety, w przerwie meczu doszło do zamieszek na trybunach z udziałem pseudokibiców z .... GDYNI!

Zadyma na meczu Olimpia Grudziądz -Górnik Wałbrzych

Kibice Arki Gdynia i Zawiszy wspierają zaprzyjaźnioną z nimi drużynę Górnika Wałbrzych. Natomiast Bałtyk Gdynia wspiera Olimpię Grudziądz.

Tym razem jednak kibiców z Gdyni mecz zupełnie nie interesował. Relacjonujący nam wydarzenia świadkowie twierdzą, że chodziło jedynie o wywołanie zadymy na stadionie. - Kibice Arki Gdynia przybyli na sam koniec pierwszej połowy meczu - relacjonuje dziennikarz "Pomorskiej". - Gdy rozpoczęła się przerwa zarówno kibice Arki jak i Bałtyku przedostali się na murawę stadionu i wywołali zamieszki.

Zapis relacji live
Około 40 mężczyznom udało się wejść na boisko. W powietrzu fruwały śmietniki. Ochrona początkowo nie mogła sobie poradzić z kibicami. Starcie trwało na szczęście jedynie 4-5 minut, potem sytuacja wróciła do normy.

Później kibice również próbowali przedostać się na murawę, jednak ochroniarzom udało się temu zapobiec. W trakcie meczu nie poproszono o pomoc policji.

Dopiero po meczu funkcjonariusze zainterweniowali. Zatrzymano większość kibiców Arki Gdynia. Kibice Zawisze mogli wrócić do domu, pod eskortą policji. Biorących udział w zamieszkach kibiców Bałtyku funkcjonariusze będą identyfikować po zdjęciach.

Nieoficjalnie wiadomo, że są wśród nich nieletni. Wśród zatrzymanych są osoby, które były już wcześniej notowane