Włocławek. Prezydent zatwierdził podwyżki dla pracowników obsługi szkół

Dodano: 14 października 2010, 18:00 Autor:

Płace pracowników administracji i obsługi, zatrudnionych we włocławskich placówkach oświatowych, zostaną ujednolicone - poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Andrzej Pałucki. Dla wielu z tych osób oznacza to podwyżki wynagrodzeń.
Od lewej: Krzysztof Buszka, prezes ZNP we Włocławku, prezydent Andrzej Pałucki i naczelnik Bożena El-Maytah podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta

Od lewej: Krzysztof Buszka, prezes ZNP we Włocławku, prezydent Andrzej Pałucki i naczelnik Bożena El-Maytah podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta (fot. Fot. Barbara Szmejter)

We włocławskich szkołach i przedszkolach zatrudnieni są pracownicy administracji i obsługi na około 1000 etatach. Przeważającą ich grupę stanowią pracownicy obsługi – 725. Z analizy wynika, że pracownicy ci są najniżej uposażeni, ponadto między placówkami jest różnica, niekiedy bardzo znaczna, w wynagradzaniu pracowników, zatrudnionych na tych samych stanowiskach.
Pensje pracowników określają regulaminy, wdrożone przez pracodawców, czyli dyrektorów szkół. Intencją władzx miasta jest podniesienie wynagrodzeń osobom najmniej zarabiającym, do których należą pracownicy obsługi oraz ujednolicenie zasad wynagradzania mówiła podczas konferencji Bożena El-Maytah, naczelnik Wydziału . Proponowane przez prezydenta podwyżki wynagrodzeń w tym roku dotyczą 473 pracowników obsługi: sprzątaczek, woźnych, osób zatrudnionych w kuchni, dozorców, konserwatorów, szatniarek, osobom, które pomagają nauczycielom ( głównie przy opiece nad dziećmi w przedszkolach). Dla tej grupy pracowników najniższe wynagrodzenie zasadnicze wynosi 1 120 zł, co proponuje się podwyższyć jeszcze w tym roku do 1200 zł. (wzrost o 7,14 proc.). Należy pamiętać, że zaangażowanie środków na podwyżki będzie większe, gdyż od pensji zasadniczej naliczany jest dodatek stażowy. Do końca tego roku konieczne będzie zaangażowanie dodatkowych środków w wysokości ponad 133 tysięcy zł.
Od 1 stycznia 2011 r. proponuje się kolejną podwyżkę dla tej grupy pracowników średnio w wysokości 100 zł. na etat . W celu ujednolicenia zasad wynagradzania dla wszystkich pracowników administracji i obsługi proponuje się dyrektorom placówek oświatowych takie zaplanowanie wynagrodzeń, aby dotychczasowe premie (funkcjonują w niektórych szkołach) włączyć od 1 stycznia 2011 r. do wynagrodzenia zasadniczego. Jest to rozwiązanie korzystniejsze dla pracownika, albowiem od pensji zasadniczej naliczane są wszelkie dodatki, np. za wysługę lat, jubileuszowe odprawy, itp.

Czytaj więcej o:
  • konferencja
  • oświata
  • płace
  • podwyżki
  • Włocławek
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Uczniowie LZK zagrali w kupowanie

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Poseł Łukasz Zbonikowski chce prywatyzacji spółki "Baza". Ratusz jest przeciwny. Kto ma rację w tym sporze?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 298.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.