Wielkie święto "Budowlanki" [zdjęcia]

Dodano: 12 października 2010, 21:47 Autor:

Podczas gali w teatrze wystąpił szkolny kabaret ZSBiP

Podczas gali w teatrze wystąpił szkolny kabaret ZSBiP (fot. Fot. Piotr Bilski)

Młodzież i belfrowie Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych mieli dziś kilka okazji do świętowania: 35-lecie istnienia ZSBiP, a jednocześnie 10-lecie utworzenia Liceum Plastycznego oraz nadanie tej placówce imienia Józefa Czapskiego.

- Każdy mógł zgłosić swoją propozycję patrona - mówi Sylwia Sampolska, uczennica Liceum Plastycznego. - Wszystkie zostały przedyskutowane, a następnie przegłosowane. Jestem pewna, że Józef Czapski to najlepszy wybór. Był nie tylko wielkim artystą, ale również żołnierzem walczącym w wojnie polsko-bolszewickiej. Został odznaczony orderem Virtuti Militari.

Wśród przodowników

W ZSBiP działa m.in. technikum budowlane, które podczas uroczystości w teatrze zostało oficjalnie wprowadzone do Klubu Przodujących Szkół. Klub ten skupia różne typy placówek z całego kraju.

- Dzięki przynależności do Klubu otwierają się nowe możliwości dla uczniów - mówi Ryszard Tuliszewski z toruńskiego oddziału Stowarzyszenia Pomocy Szkole, które powołało i prowadzi Klub Przodujących Szkół. - Wśród nich wymiana doświadczeń, nowe kontakty i współpraca w różnych dziedzinach nauki między wszystkimi klubowymi placówkami.

Malują, fotografują i rysują

Pod skrzydłami "Budowlanki” funkcjonuje też czteroletnie liceum plastyczne. Szlify w nim zdobywa młodzież, która wiąże swoją przyszłość z reklamą wizualną. - To jedyna artystyczna szkoła w Grudziądzu - podkreśla Sylwia Sampolska, z trzeciej klasy. - Nauczyciele są otwarci na nasze pomysły i pozwalają nam je realizować. Mamy zajęcia z fotografii, rzeźby, projektowania, rysunku i malarstwa.

Dołączyli do grona przyjaciół szkoły

Tradycją ZSBiP jest przyznawanie tytułów Honorowych Przyjaciół Szkoły. Wczoraj akty ich nadania odebrali Krzysztof Klucznik, właściciel Ośrodka Wypoczynkowego "Delfin” w podgrudziądzkim Białym Borze oraz Adam Guziński z inspektoratu PZU SA.

Czytaj więcej o:
  • Grudziądz
  • Liceum Plastyczne
  • nauka
  • plastyk
  • szkoła
  • Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.