Joanna Pacuła zrobiła zbyt małą karierę, by zasłużyć na honorowe obywatelstwo Tomaszowa Lubelskiego?

Dodano: 11 października 2010, 20:30 Autor:

Kandydatura Joanny Pacuły, urodzonej w Tomaszowie Lubelskim, hollywoodzkiej aktorki przepadła w dzisiejszym głosowaniu podczas sesji Rady Miasta - podaje Dziennik Wschodni.
Na pomysł uhonorowania Joanny Pacuły burmistrz wpadł jakiś czas niemu. Według niego Tomaszów Lubelski jest jednym z nielicznych miast w Polsce, mogącym poszczycić się hollywoodzką gwiazdą.

Hollywoodzka sława nie została honorową obywatelką Na pomysł uhonorowania Joanny Pacuły burmistrz wpadł jakiś czas niemu. Według niego Tomaszów Lubelski jest jednym z nielicznych miast w Polsce, mogącym poszczycić się hollywoodzką gwiazdą. (fot. Kadr z filmu "Zabójczy podstęp”,)

Więcej informacji z kraju przeczytasz na stronie www.pomorska.pl/krajswiat

Najważniejszym filmem Joanny Pacuły jest film "Gorki Park”, w którym wystąpiła u boku Lee Marvina. Za niego była nominowana do Złotego Globa (Nagroda Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej w Hollywood). Wystąpiła w kilku filmach polskich, m.in. w "Barwach ochronnych” Krzysztofa Zanussiego, "Akcji pod Arsenałem” i w serialu "Dom”.

Obecnie występuje przede wszystkim w filmach klasy "B”. Miejscowy burmistrz uważa, że to sprawa polityczna, a działania radnych były wymierzone przeciwko niemu. – Tej kandydaturze sprzeciwili się radni PO i PiS – martwi się Ryszard Sobczuk, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego.

I dodaje: – Tak powstała swoista koalicja. Chodzi o to, żebym nie miał kolejnego sukcesu na koncie… Tyle, że w ten sposób stracimy szansę na promocję miasta, a znana aktorka może się obrazić.

Na pomysł uhonorowania Joanny Pacuły burmistrz wpadł jakiś czas niemu. Według niego Tomaszów Lubelski jest jednym z nielicznych miast w Polsce, mogącym poszczycić się hollywoodzką gwiazdą.

Joanna Pacuła urodziła się tym mieście w 1957 r. Jest absolwentką miejscowego liceum. Grała m.in. w filmach Krzysztofa Zanussiego.

Gdy wybuchł stan wojenny przebywała akurat w Paryżu. Stamtąd wyjechała do USA. I zaczęła podbijać Hollywood. Grała w wielu filmach m.in. w znanym horrorze "Pocałunek”.

– Jej kariera jest dla nas powodem do dumy – podkreśla burmistrz. – Jednak radni nie podzielają mojego zdania. Straciliśmy szansę na rozsławienie miasta!

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta były aż trzy osoby do uhonorowania. Radni zgodzili się na nadanie jednej z ulic imię Ryszarda Kaczorowskiego, prezydenta RP na uchodźstwie (zginął w katastrofie Smoleńskiej).

Tytuł honorowego obywatela miasta dostał natomiast Janusz Peter, nieżyjący już legendarny lekarz i regionalista.

Kandydatura Pacuły jednak nie przeszła. Tylko sześciu radnych głosowało "za”, a jeden się wstrzymał. Dziesięciu rajców – głownie z PO i PIS zagłosowało przeciwko.

– Ta pani niczego dla naszego miasta nie zrobiła – mówi Grażyna Śrutwa, tomaszowska radna PO. – Pamiętam wywiad, w którym przedstawiono ją jako rodowitą lubliniankę. Nigdy tego nie zdemontowała. Uważam, że tytuł jej się nie należy.

Radni z Tomaszowa Lubelskiego nie chcą aktorki Joanny Pacuły


Udostępnij

Czytaj więcej o:
  • ciekawostki
  • joanna pacuła
  • pacuła tomaszów lubelski
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Lobbysta "króla dopalaczy" chciał wnieść do sejmu marihuanę

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy krzyż został słusznie usunięty sprzed Pałacu Prezydenckiego?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 766.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.