Gdy źle się dzieje w domu, trafiają do sióstr - po lepsze życie czytaj więcej »

Bydgoszcz. Wielka kolejka po zasiłek rodzinny - ponad dwie godziny

Dodano: 1 października 2010, 6:30 Autor:

Nawet dwie godziny czekały w kolejce osoby, które wczoraj składały wnioski o przyznanie zasiłków rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Gdyby przyszły na początku miesiąca, byłyby załatwione od ręki. Wtedy to urzędnicy czekali na petentów.
"Kto późno przychodzi, sam sobie szkodzi” - to przysłowie odnosi się do osób, które dopiero wczoraj przyszły złożyć wnioski

"Kto późno przychodzi, sam sobie szkodzi” - to przysłowie odnosi się do osób, które dopiero wczoraj przyszły złożyć wnioski (fot. Fot. Jarosław Pruss)

pomorska.pl/bydgoszcz

Więcej informacji z Bydgoszczy na stronie www.pomorska.pl/bydgoszcz

Kto złożył wnioski o przyznanie zasiłku rodzinnego na dzieci najpóźniej wczoraj, ten, jeśli taka pomoc mu zostanie przyznana, pierwsze pieniądze dostanie w listopadzie. Kto zaniesie dziś albo do końca miesiąca, podwójną wypłatę otrzyma w grudniu, ze spłatą za listopad. Decyduje dochód. Na osobę w rodzinie nie może być więcej, niż 504 złote netto.

Na dziecko w wieku do 5 lat można dostać 68 złotych miesięcznie, w wieku 6-18 lat - 91 złotych, a na młodzież uczącą się powyżej 18. roku życia do 24 lat - 98 złotych.Stali od śwituTata będzie musiał zostać z dzieckiem w domu


Wczoraj pierwsze osoby stały przed Wydziałem Świadczeń Społecznych ratusza przy ul. Grudziądzkiej od siódmej rano, chociaż urząd jest otwarty od ósmej. Punktualnie o ósmej w kolejce było kilkanaście osób. Ogonek wydłużał się z godziny na godzinę.

Dlaczego większość osób przyszła złożyć wnioski ostatniego dnia? - Prawie miesiąc załatwiałam dokumenty, które trzeba dołączyć do wniosku - odpowiada pani Barbara. - Musiałam załatwić z urzędu skarbowego potwierdzoną kopię PIT-a za zeszły rok, zaświadczenie z urzędu pracy o dochodach utraconych, zaświadczenie z zakładu pracy.

Kobieta jest matką dwójki dzieci. - Warto wystać swoje w kolejce. Spełniam kryterium, więc zasiłek dostanę, w sumie 182 złote miesięcznie. Na jedzenie będzie.


Czytaj również: Kto musi poczekać na zasiłek dla bezrobotnych?

Drugie podejście

Pan Tadeusz wczoraj przyszedł z dokumentami drugi raz. - Ostatnio byłem we wtorek, około czternastej, bo zwolniłem się szybciej z pracy - opowiada. - Osób było tyle, że urzędniczka poradziła mi, żebym nie stał, bo do osiemnastej nie zdążę dojść do okienka. Teraz wziąłem sobie urlop z pracy.

Przy okienku "załatwianie” jednego petenta trwa 10-15 minut. - Urzędnicy pomagają wypełniać dokumenty, przeglądają wszystkie załączniki i sprawdzają, czy wzór wniosku jest odpowiedni - tłumaczy Regina Politowicz, dyrektor Wydziału Świadczeń Społecznych Urzędu Miasta w Bydgoszczy.

Normalnie w dwóch pomieszczeniach jest 10 okienek czynnych. Wczoraj był taki tłum, że petentów obsługiwało jednocześnie 16 urzędników.

Od rana do końca dnia w wydziale wnioski o zasiłki na dzieci złożyło ponad 600 bydgoszczanUdostępnij

Czytaj więcej o:
 • Bydgoszcz
 • dochód
 • kolejkA po zasilek rodzinny
 • miasta
 • pomoc
 • rodzina
 • społeczna
 • urząd
 • wniosek
 • zasiłek
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Wybieramy żużlowca Pomorza w 2010 roku!

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
 • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czujesz się bezpiecznie w Bydgoszczy?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 390.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.