"Jedynka" w Lubieniu Kujawskim zablokowana po wczorajszym wypadku [szczegóły]

Dodano: 16 września 2010, 7:15 Autor:

Wypadek w Lubieniu Kujawskim

Wypadek w Lubieniu Kujawskim (fot. fot. wa)

Kolejny wypadek na łuku drogi nr 1 w Lubieniu Kujawskim. Ciężarówka wypadła z jezdni i staranowała piętrówkę. Na szczęście, mieszkańcom nic się nie stało.

W środę tuż przed godziną siódmą rano w Lubieniu Kujawskim (powiat włocławski) na drodze krajowej nr 1 doszło do poważnego wypadku. Kierowca ciężarówki - Mercedesa z przyczepą jadąc z Włocławka w kierunku Łodzi nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i stało się... Wpadł w poślizg, zjechał na lewą stronę jezdni, a następnie uderzył w stojący tuż przy trasie dom.

W budynku tym mieszkała czteroosobowa rodzina. W czasie wypadku była tylko jedna osoba - właścicielka domu, ale nic jej się nie stało. Dzieci uniknęły ewentualnych obrażeń, bo zdążyły wyjść do szkoły. Ranny, ale lekko został tylko kierowca.

Dom został jednak poważnie uszkodzony. Samochód wyburzył cały narożnik piętrówki. Na miejsce wypadku przybyła inspekcja nadzoru budowlanego, która dokonała oględzin budynku. Wynik oględzin - dom nie nadaje się do dalszego zamieszkania. Konstrukcja została bowiem poważnie naruszona.

Wiadomo, że jedna ze ścian grozi zawaleniem. Dlatego droga krajowa nr 1 w tym miejscu była wczoraj cały dzień zablokowana. Istniało bowiem zagrożenie, że uszkodzona ściana runie na jezdnię. Policjanci wyznaczyli objazd i kierowali samochody w kierunku Chodcza.

Także dziś droga nr 1 w Lubieniu Kujawskim będzie zablokowana. To dlatego, że planowana jest rozbiórka uszkodzonego domu. Wziął to na siebie Urząd Miasta i Gminy. Czteroosobowa rodzina wczoraj wyprowadziła się z dotychczas zajmowanego lokum. - Proponowaliśmy lokal zamienny, ale ta propozycja nie została przyjęta - mówi burmistrz Paweł Wiktorski. Na razie poszkodowani przenieśli się do rodziny pod Lubieniem Kujawskim. Co będzie dalej z nimi?

Samorząd ponowi złożoną jeszcze przed wypadkiem ofertę zakupu nieruchomości. - Za te pieniądze rodzina będzie mogła kupić coś innego - mówi burmistrz.

W Lubieniu Kujawskim to nie pierwszy wypadek na łuku "jedynki". Zwykle jednak samochody zatrzymywały się na domach z drugiej strony drogi. Co jest powodem tak częstych wypadków? Policjanci mówią, że jest tu stromy zjazd i konieczne jest przestrzeganie znaku ograniczenia prędkości, a kierowcy nie zawsze to robią.

Do podobnych wypadków jak w Lubieniu Kujawskim doszło wcześniej m.in. w Fabiankach i we Włocławku. W obydwu przypadkach uszkodzenia nie były na tyle poważne, żeby konieczne były rozbiórki.Wyświetl większą mapę

Udostępnij

Czytaj więcej o:
  • droga zablokowana
  • jedynka
  • Lubień Kujawski
  • wypadek
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

19-latek z Włocławka podejrzany o usiłowanie zabójstwa

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Poseł Łukasz Zbonikowski chce prywatyzacji spółki "Baza". Ratusz jest przeciwny. Kto ma rację w tym sporze?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 298.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.