Józef Warchoł stanie przed sądem

Dodano: 10 września 2010, 8:00 Autor:

Mistrz kick boksingu

Józef Warchoł Mistrz kick boksingu (fot. Fot. Wojciech Kukliński)

Akt oskarżenia przeciwko Józefowi Warchołowi trafił do sądu - podaje "Głos Koszaliński". Mistrz kick boksingu ma wyznaczony termin rozprawy za awanturę, którą wszczął w Galerii Kosmos w Koszalinie.
Przeczytaj więcej

Józef Warchoł ma już wyznaczony termin rozprawy. Ma się stawić w sądzie w połowie października.

Sprawa jest pokłosiem głośnej awantury, do której doszło w Galerii Kosmos w listopadzie ubiegłego roku. Sportowiec, który mieszka w pobliżu, poirytowany hałasami spowodowanymi rozładunkiem towaru, postanowił interweniować. Wbiegł na zaplecze sklepu, pobił ochroniarza i dostawcę towaru, rzucił skrzynką o ścianę. Wszystko zostało utrwalone przez kamery monitoringu. Poszkodowani zawiadomili policję.

Józef Warchoł tłumaczył po wszystkim, że z równowagi wyprowadziły go powtarzające się, bardzo uciążliwe hałasy dobiegające z Galerii Kosmos. Chodziło głównie o poranny rozładunek towarów, który rozpoczynał się niemal każdego dnia o świcie.

Józef Warchoł, który skarżył się, że hałasy budzą jego małe dzieci, tłumaczył potem w rozmowie z reporterem "Głosu”, że nikomu nic nie zrobił, tylko chciał zaprowadzić porządek. Efekt tego "zaprowadzania porządku” to kilka miesięcy śledztwa. Długo czekano zwłaszcza na opinię biegłego na temat obrażeń, jakie odniósł ochroniarz, którego poszarpał Warchoł. Wreszcie prokuratura postawiła mistrzowi kick boksingu aż pięć zarzutów. – Chodzi o zniszczenie mienia, do tego kierowanie gróźb karalnych, a także o zmuszanie innych do określonych zachowań i naruszenie nietykalności cielesnej – wyjaśnia Aneta Skupień, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Za te czyny grozi Józefowi Warchołowi do pięciu lat więzienia.

Tymczasem Józef Warchoł jest postrzegany na swojej ulicy jako bohater: – Po tym, jak Józek zrobił awanturę w Kosmosie, poprawiło się – komentują sąsiedzi.

Źródło: Józef Warchoł przed sądem, "interwencja mistrza odniosła skutek" (wideo) - www.gk24.pl

Udostępnij

Czytaj więcej o:
  • akt oskarżenia
  • Józef Warchoł
  • kick boksing
  • Koszalin
  • sąd
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Komu najbardziej ufasz?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 132.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.