Golub-Dobrzyń. Latem na siłownię? Tak, ale najlepiej we wtorek

Dodano: 13 lipca 2010, 19:16 Autor:

Jeśli pracujesz do godziny 15 lub dłużej, to w wakacje możesz w naszym OSiR-ze jedynie pocałować klamkę - denerwuje się użytkownik forum.

Na czas letni Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zmienił godziny otwarcia. Przez dziesięć miesięcy roku szkolnego we wszystkie dni powszednie z obiektu korzystać można do godz. 20, teraz - do 15.

Sytuacja ta oburzyła niektórych bywalców siłowni.
- Z jednej strony, miasto współorganizuje Mistrzostwa Polski Kulturystów, a z drugiej, odcina młodym adeptom tej dyscypliny dostęp do jedynej miejskiej siłowni - pisze Kamil.

- We wtorki siłownia i tak samo obie hale sportowe dostępne są do godziny 22 - uzupełnia informacje o harmonogramie Jarosław Kaptajn, kierownik OSiR-u.

Skąd ograniczenia w pozostałe dni?
- Jak się dowiedziałem, to z powodu urlopów - irytuje się kolejny Forumowicz.

- Mam do dyspozycji pracowników zatrudnionych na cztery i pół etatu - wyjaśnia kierownik. - Oprócz hal i siłowni przez cały rok obsługujemy też Orlika - 7 dni w tygodniu od rana do wieczora. Gdy te obiekty są otwarte, przepisy wymagają żeby zawsze był na miejscu pracownik. Osobom pracującym w OSiR-ze przysługują urlopy tak jak wszystkim innym, do tego mają po kilkanaście dni nadgodzin.

W ciągu roku taka ilość zatrudnionych wystarcza. Na kolejnych pracowników brak zresztą pieniędzy.

- Latem przychodzi do nas dużo mniej osób - dodaje Jarosław Kaptajn. - Normalnie sprzedajemy na siłownię około 25 karnetów, teraz zaledwie kilka. Już w czerwcu bywały soboty, kiedy przez cały dzień nie zajrzał tam nikt. Największy przepływ ludzi jest u nas zawsze w okresie jesienno-zimowym, teraz zjawia się ich o około 50 proc. mniej.

Przed wakacjami mieliśmy też coroczną kontrolę Sanepidu - uzupełnia kierownik. - Przeprowadzana jest właśnie na początku sezonu letniego, dlatego, że zmniejszone natężenie ruchu to najlepszy czas na realizację wytycznych dotyczących drobnych remontów. Przeprowadzimy je w szatni i przy prysznicach.

Czytaj więcej o:
  • Golub-Dobrzyń
  • OSiR
  • siłownia
  • sport
  • wakacje
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Kowalewo Pomorskie. Tak świecimy pierwsi w województwie

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.