Cyfrowy Polsat otwiera w Toruniu centrum obsługi klienta. Jest szansa na pracę nawet dla kilkuset osób

Dodano: 8 czerwca 2010, 9:15 Autor:

Inwestorzy przyznają, że do grodu Kopernika przyciąga ich wysoko wykwalifikowana kadra. Znane marki inwestują w naszym mieście i potrzebują pracowników.

Call center Cyfrowego Polsatu zostanie otwarte w budynku Arpolu przy Szosie Bydgoskiej. To właśnie tam spółka wynajmuje 1800 metrów kwadratowych powierzchni na utworzenie telefonicznego centrum obsługi klienta.

Na razie firma chce przyjąć 185 osób. Stopniowo będzie jednak zwiększać zatrudnienie aż do 300 pracowników.

Kogo zatrudnią?
Cyfrowy Polsat ma oferty dla konsultantów, którzy będą odpowiedzialni za obsługę klientów. Kandydaci powinni mieć dobrą dykcję i ładnie się wysławiać. Należy też wykazać się umiejętnością obsługi komputera oraz urządzeń biurowych. Potrzebni będą także specjaliści z branży informatycznej. Szansę mają zwłaszcza absolwenci studiów informatycznych i telekomunikacyjnych. Centrum ma zacząć działać na początku lipca. Do Torunia spółkę przekonała bliskość uniwersytetu. To drugie call center Cyfrowego Polsatu w kraju.

Podobnych specjalistów szuka też Grupa Allegro - firma, która dwa lata temu wybrała Toruń jako miejsce dla centrum programistycznego i siedziby portalu Cokupic.pl. Allegro, co jakiś czas rekrutuje zarówno programistów, webdeveloperów i innych specjalistów. Obecnie firma chce zatrudnić co najmniej kilka osób.

- Szykujemy nowy projekt, w ramach którego poszukujemy ekspertów - mówi Anna Iller z portalu Cokupic.pl. - Cały czas rekrutujemy też programistów. Akurat w Toruniu była pewna nisza, mieliśmy i nadal mamy szansę znaleźć osoby odpowiednio wykształcone. Głównie ze względu na możliwość zatrudniania profesjonalnej kadry zdecydowaliśmy się, by tu otworzyć oddział.

Firma szuka też nowej siedziby. Obecnie przy ul. Chrobrego Allegro zajmuje budynek o powierzchni ok. 300 m kw. Teraz szuka aż trzy razy większego pomieszczenia.

Problem z biurowcami
Firmy, które inwestują w naszym mieście, przyznają jednak, że brakuje u nas dużych powierzchni biurowych. To bariera, która blokuje lub utrudnia im rozwój. A te dopiero w Toruniu powstają. W zeszłym roku otwarto Business Park na Grudziądzkiej. Na tej samej ulicy powierzchnie dla biur ma stworzyć także Marbud. Również na terenie Elany w najbliższych latach mogą powstać duże powierzchnie dla firm. W parku przemysłowo-technologicznym jest też szansa na nowe miejsca pracy. Władze spółki Boryszew, właściciela terenu, zapowiadają, że przy Skłodowskiej-Curie zajęcie będzie mogło znaleźć nawet kilka tysięcy osób.

Udostępnij

Czytaj więcej o:
 • 'biznes
 • allegro
 • call center
 • cokupic.pl
 • cyfrowy polsat
 • grupa allegro
 • Praca Toruń
 • przedsiębiorcy inwestują w Toruniu
 • szukam pracy toruń
 • Toruniu
 • Toruń
 • w
 • znajdź pracę w Toruniu
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy w Toruniu jest problem ze znalezieniem pracy?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 185.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.