serwis portalu pomorska.pl
Matura artykuły
4 maja 2010 - 0:25

Matura 2010 - język polski - odpowiedzi, pytania, arkusze, wyniki

We wtorek maturzyści zmierzyli się z pisemnym egzaminem z języka polskiego. Odpowiedzi i arkusze z poziomu podstawowego i rozszerzonego są już dostępne!

Dziś zaczęli jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Na zdjęciu: maturzyści z IX LO w Bydgoszczy.

Dziś zaczęli jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Na zdjęciu: maturzyści z IX LO w Bydgoszczy. (Fot. Tomek Czachorowski)

Matura 2010

- Język polski, poziom podstawowy - arkusz

- matura z matematyki

- matura z angielskiego

Odpowiedzi znajdziesz na naszej stronie internetowej

Matura 2010 - język polski - odpowiedzi - POBIERZ


Link do arkusza - język polski, poziom podstawowy

Link do arkusza - język polski rozszerzony

- Dzisiaj nie powinno być tak źle - mówiła Marta, która zdaje w tym roku maturę w jednym z bydgoskich liceów. - Jestem humanistką, nigdy nie miałam problemów z języka polskiego, więc wierzę, że wszystko pójdzie mi dobrze. Za to jutro... Matematyki boję się strasznie. Dużo się uczyłam, rozwiązywałam przykładowe testy, ale i tak bardzo się denerwuję. Martwię się, że mogę przez matematykę nie zdać matury.W podobnych nastrojach do egzaminów podchodziło wielu maturzystów. W tym roku wszyscy muszą bowiem przystąpić do obowiązkowej pisemnej matematyki. Przedmiot ten wrócił na egzamin dojrzałości po ponad 20 latach.

Trzeci obowiązkowy egzamin pisemny maturzyści będą zdawać z języka obcego. Zdecydowana większość wybrała język angielski. Trzy obowiązkowe egzaminy uczniowie zdają na poziomie podstawowym.

Serwis: matura 2010 - odpowiedzi, arkusze, pytania

Przed majowym weekendem w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku maturalne przygotowania były już zapięte na ostatni guzik. - W organizacji ani zasadach matur nic się nie zmieni - mówi Irena Łaguna, dyrektor gdańskiej OKE. - Arkusze tradycyjnie będą docierać do szkół w dniu egzaminu. Wszystko powinno być w porządku.

W Kujawsko-Pomorskiem do tegorocznych egzaminów maturalnych przystąpi ponad 20 tysięcy maturzystów w 462 szkołach.

Młodzież musi jeszcze przystąpić do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego (jest to prezentacja wcześniej przygotowanego tematu) oraz z języka obcego. Uczniowie mogą również zdawać egzaminy pisemne z wybranych przedmiotów. Maksymalnie mogli wytypować ich sześć. Aby zdać egzamin, trzeba zdobyć przynajmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania z danego przedmiotu. Matury pisemne potrwają do 22 maja, a ustne - do 28 maja.

arkusze, arkusze maturalne ,matura, matura 2010 , matura 2010, język polski,matura odpowiedzi,matura z języka polskiego,matura z polskiego,"maturalny egzamin, matury, odpowiedzi, pytania,pytania na maturę, wyniki

(ea)

Testy i odpowiedzi

Serwis Matura 2009 - serwis specjalny portalu www.pomorska.pl

email: , tel.: +48 52 3263128, skype: pomorska.online

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o.