Zderzenie na starym moście w Toruniu. Są utrudnienia czytaj więcej »

Grudziądz. Zawody balonowe: pilotów zatrzymała dziś pogoda [zdjecia]

Dodano: 9 kwietnia 2010, 13:00 Autor:

W piątek rano odwołano konkurencję, z powodu zapowiadanych deszczy. Sobota ma być o wiele ładniejsza. Tymczasem w czwartek rozegrano (podczas jednego lotu) aż trzy konkurencje międzynarodowych zawodów balonowych
W czwartek po 18.00 różnobarwne balony nadleciały nad Stare Miasto i szybowały tuż nad zabytkowymi kamienicami

W czwartek po 18.00 różnobarwne balony nadleciały nad Stare Miasto i szybowały tuż nad zabytkowymi kamienicami (fot. Fot. Maryla Rzeszut)

www.pomorska.pl/grudziadz

Więcej informacji z Grudziądza na stronie www.pomorska.pl/grudziadz

- W piątek rano prognozy były takie, że zacznie padać, a podstawa chmur obniży się - komentuje sytuację w międzynarodowych zawodach balonowych i Pucharze Polski w Lisich Kątach grudziądzki pilot, Jacek Lewandowski (po pierwszym dniu zajmuje całkiem dobre, 9. miejsce) - tymczasem po 10.00 pogoda znacznie się poprawiła i można było latać. Jednak skoro konkurencja została odwołana, to przepadło.

Wczoraj (w czwartek) po 17.00 grudziądzanie mieli okazję oglądać zmagania pilotów balonowych nad miastem. Po godz.18.00 nadciągnęły nad stadion Olimpii, gdzie zadaniem załóg było rzucanie markerów do celu. Znad stadionu poszybowały w kierunku Starego Miasta, niektóre bardzo nisko przeleciały nad Rynkiem i skierowały się za Wisłę.

- W czwartek rozegraliśmy trzy konkurencje, podczas tego jednego lotu - objaśnia Jacek Lewandowski - najpierw musieliśmy zaliczyć jak największą długość lotu, później rzucaliśmy markery na stadionie, a na koniec musieliśmy dolecieć do dwóch lub więcej wyznaczonych w przestrzeni punktów. To była konkurencja wirtualna. Dwa z nich znajdowały się na wysokości spichrzy nad Wisłą oraz Cytadeli. Balony lądowały po drugiej stronie Wisły. WQarunki meteorologiczne były bardzo dobre: wiatr 3 metry na sekundę, a podstawa chmur ponad 1000 metrów.

Dziś (piątek) około 16.00 wszystkie ekipy wezmą udział w odprawie w Kwidzynie. Zapadnie decyzja, czy popołudniowa konkurencja się odbędzie.

Ostatecznie w zawodach startuje 22 załóg. Dzielnie walczą grudziądzanie: Jacek Lewandowski zajmuje 9. miejsce, a Joanna Biedermann 11.

Jacek Lewandowski startuje na charakterystycznym balonie w czerwono-złote pasy, ze złotą literką "M". Joanna Biedermann - na sztandarowycm balonie z nazwą i herbem Grudziądza - w granatowo-czerwono-białe pasy.

Grudziądzanie nastawiają się na sobotę

Jeszcze 10 kwietnia będzie można w Grudziądzu obserwować podniebną rywalizację balonów. W sobotę około 7.00 powinna rozpocząć się kolejna konkurencja.

Po południu, około 16.00 planowane są pokazowe loty na lotnisku w Lisich Kątach. Balony będą latać nisko, by załogi mogły rzucać markery do celu - wyłożonego na płycie krzyża. Punktacja w tej konkurencji będzie wliczana do zawodów.

Publiczność powinna zachować ostrożność i nie biegać po całej płycie lotniska tylko przebywać w wyznaczonym, bezpiecznym miejscu.

Czytaj więcej o:
  • balony
  • Grudziądz
  • Lisie Kąty
  • piloci
  • Puchar Polski
  • rywalizacja
  • Wielkanocne Zawody Balonowe
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Grudziądz: Brakuje miejsc dla przedszkolaków

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.