Jesteś tu: Strona główna Zdrowie Artykuł

Żurawina dobra w leczeniu zapalenia dróg moczowych

Dodano: 2 kwietnia 2010, 7:00 Autor:

Dolegliwości nie wolno lekceważyć, bo nie leczone mogą rozwinąć się w zapalenie dróg moczowych. Pomocna w profilaktyce tych dolegliwości może być żurawina.
Żurawina to smaczny dodatek do mięs i serów.

Żurawina to smaczny dodatek do mięs i serów. (fot. nowiny24)

Zakażenia dróg moczowych są bardzo częstą dolegliwością, na którą szczególnie skarżą się kobiety. Powodem jest krótszy przewód moczowy u pań, co ułatwia przedostanie się bakteriom z cewki moczowej do pęcherza, gdzie drobnoustroje się rozwijają i powodują stany zapalne.

W przypadku wystąpienia dolegliwości stosowanie odpowiedniej profilaktyki jest kluczowe. Warto wiedzieć, iż np. żurawina ma dobroczynne działanie na drogi moczowe.

Od niepamiętnych czasów używana była w medycynie ludowej w Polsce, na terenie Rosji czy w Ameryce Północnej. Stanowiła ważny składnik diety, dostarczając witamin w okresie jesienno-zimowym, gdy nie było już innych owoców, a tym samym przyczyniała się do poprawy stanu zdrowia mieszkańców północnych terenów.

Owoce żurawin dostępne w Polsce to najczęściej żurawina błotna. Jednak w profilaktyce stosuje się owoce żurawiny amerykańskiej, gdyż łatwiej ją pozyskiwać i jest lepiej przebadana.

Na przełomie XX i XXI wieku żurawiną zainteresowały się środowiska medyczne. Uwaga ich skupiła się na przeciwzapalnym działaniu tego owocu w chorobach dróg moczowych. Dowiedziono, że picie soku z żurawin zmniejsza poziom wybranych bakterii E.Coli w moczu, odpowiedzialnych za zapalenie dróg moczowych.

Ze względów terapeutycznych polecany jest świeżo wyciskany sok z owoców lub gotowy preparat, np. Vitabutin. Dwie kapsułki preparatu odpowiadają szklance świeżo wyciskanego soku z żurawin amerykańskich. Regularne jego stosowanie może znacząco wpływać na zmniejszenie dyskomfortu dróg moczowych.

Źrodło:
, Nowiny24:Żurawina pomaga w leczeniu zapalenia pęcherza

Czytaj więcej o:
  • drogi moczowe
  • żurawina
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.