Tuchola. Urzędnicy PUP będą pukać do szefów firm

Dodano: 23 lutego 2010, 0:25 Autor:

Urząd pracy stara się o dofinansowanie remontu pomieszczeń służących istniejącemu od stycznia Centrum Aktywizacji Zawodowej. Co zyskają na tym bezrobotni?

Centrum Aktywizacji Zawodowej istnieje w Powiatowym Urzędzie Pracy od 1 stycznia. Jego utworzenie było wymogiem ustawowym.

Co zmieniło się w praktyce, jeśli chodzi o udzielanie pomocy poszukującym pracy? - Każdy bezrobotny jest przypisany do konkretnego pośrednika pracy, który pomaga znaleźć zatrudnienie. Podobnie doradcy zawodowi mają stałe osoby, z którymi współpracują - wyjaśnia dyrektorka Henryka Dziurzyńska. - Na pewno bezrobotni czują się swobodniej, kiedy przychodzą w urzędzie do znajomej osoby, niż ciągle do innej.

Poszukujący pracy są przypisani do urzędników w zależności od tego, w jakiej gminie mieszkają.

Sami zapukają do pracodawców

Doradcy mają osobne pokoiki do rozmów z poszukującymi pracy, natomiast trójka pośredników przyjmuje w jednym pomieszczeniu, ale stanowiska oddzielone są ściankami. - Jeśli potrzeba więcej prywatności, do dyspozycji pośredników jest osobna sala - mówi dyrektorka.

Poza tym PUP ma w planie aktywniej poszukiwać ofert dla bezrobotnych. Urzędnicy będą częściej kontaktować się z pracodawcami i namawiać ich, by skorzystali z pośrednictwa PUP. - Jak wiadomo, ostatnio ofert nie ma zbyt wiele, więc chcemy sami je pozyskiwać - zaznacza Dziurzyńska.

Pieniądze już mają

Od niedawna PUP może ubiegać się o pieniądze z Funduszu Pracy w ministerstwie, by wyremontować pomieszczenia związane z Centrum Aktywizacji Zawodowej. - Skoro można dostać fundusze, to szkoda by było z tego nie skorzystać - uważa dyrektorka.

Tucholski PUP chce przeprowadzić prace za 145 tys. zł i wnioskował o 80 proc. tej kwoty. Resztę musi znaleźć sam. Z tym nie było kłopotu, bo Rada Powiatu już kilka miesięcy temu zaplanowała na ten cel środki w budżecie.

Czekają na decyzję, a potem do pracy

Co chcą zmodernizować w urzędzie? Wymienione mają zostać drzwi wejściowe, wyremontowany będzie korytarzyk od strony placu Wolności - w planie jest wymiana posadzki i malowanie, zmienią się też toalety na parterze. Malowanie i kładzenie podłogi czeka też cztery pomieszczenia doradców i salę obok, położone na górze. - Czekamy na decyzję z ministerstwa, bo kosztorys już mamy sporządzony - mówi Dziurzyńska.

Gdy tylko będą znane konkrety, zaczną się roboty. Dyrektorka liczy, że decyzje zapadną w ciągu miesiąca.

Może poproszą o więcej

Urzędy pracy mogą się starać maksymalnie o 200 tys. zł dofinansowania z Funduszu Pracy. Mają na to czas do końca roku. Dziurzyńska nie wyklucza, że tucholski PUP wystąpi jeszcze o jakąś kwotę.

- Ale wszystko w granicach rozsądku, bo pewne naprawy i prace można wykonać sposobem gospodarczym - mówi dyrektorka.

Czytaj więcej o:
  • bezrobotni
  • Dziurzyńska
  • PUP
  • Tuchola
  • urząd
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Śliwice. Na zdrowie pań - zaproszenie na Dzień Kobiet

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.