Serwis jest częścią portalu portal regionalny

zuzel » ŻUŻEL AKTUALNOŚCI

dodano: 8 lutego 2010, 17:18

tagi:derbyspeedwayżużel

Kargule i Pawlaki - fani Falubazu kontra fani Stali

Z dziennikarzami "Gazety Lubuskiej" czytelnik postanowił podzielić się autentyczną historią z Czech.

(fot. Michał Młodzikowski)

„Pierwszy dzień, stajemy na parkingu w okolicy stacji narciarskiej, przewaga samochodów z Zielonej Góry i Gorzowa. Auta z Zielonej w większości z jakimś elementem Falubazu (naklejka, szaliczek itp.). Od razu poczułem się jak u siebie, samopoczucie znacznie się poprawiło.

Maszeruję z rodziną w kierunku wyciągu. Mijamy kilka samochodów z Gorzowa, prawie każdy ma usypany dość spory wał śnieżny z tyłu auta. Taki szkolny żart bez szkody dla mienia. Ciekawe, komu to się chciało? Właściciel pewnie będzie długo odśnieżał, żeby wyjechać ze swojego stanowiska. Wsiadamy na wyciąg, jedziemy w górę, a pod nami na śniegu wydeptany napis „TYLKO FALUBAZ”. Po godzinie już jest zamazany. Komuś przeszkadzało… Na kolejnym krzesełku dziecko zauważa wlepkę: „Andrzej Huszcza – nie odpuszcza”. Żona idzie do toalety, też kilka naklejek o Falubazie.

Chleb z Czechach jakoś nam nie smakuje, więc wybieramy się do pobliskiej Szklarskiej Poręby na zakupy. W sklepie w kolejce słychać jakąś sprzeczkę, zbytnio mnie to nie interesuje, a tu kasjer pyta tych, co się sprzeczają: „pewnie Zielona Góra i Gorzów”? Podchodzę do kasy i pytam kasjera: „co pan z tym Gorzowem i Zieloną Górą”? On na to, że tu co chwilę są kłótnie. Jedni się chwalą mistrzem Polski, a drudzy najlepszym polskim żużlowcem. Prawda, że jest fajnie”?

ŹRÓDŁO:
Szybko i w lewo: Marcin: Kargule i Pawlaki

Forum

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Wideo

więcej » |

Sonda

Której drużynie kibicujesz?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 560.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015