Sport

WIOŚLARSTWO: KW Wisła Grudziądz w mistrzostwach Polski. Srebro i życiówka Leszczyńskiego

Dodano: 3 lutego 2010, 20:51 Autor:

Jedenastu wioślarzy KW Wisła Grudziądz walczyło w mistrzostwach Polski w wioślarstwie halowym we Wrocławiu. Najlepiej wypadł Karol Leszczyński: zdobył srebro i ustanowił "życiówkę".
Karol Leszczyński z czasem 6:11,7 wywalczył 2. miejsce i srebrny medal w mistrzostwach Polski  Fot. NADESŁANE

Karol Leszczyński z czasem 6:11,7 wywalczył 2. miejsce i srebrny medal w mistrzostwach Polski Fot. NADESŁANE

Po chorobie pobił rekord

Karol Leszczyński wywalczył 2. miejsce i srebrny medal, gdyż uzyskał bardzo dobry czas 6:11,7. Poprawił swój rekord życiowy o trzy sekundy, co trenerzy uznają za ogromny postęp. Zwłaszcza, że zawodnik ten startował w mistrzostwach Polski tuż po wyleczeniu przeziębienia.

Pozostała dziesiątka wioślarzy Wisły nie wypadła aż tak dobrze , jak Karol Leszczyński, ale i tak osiągnęła więcej, niż planoiwali trenerzy.

Drużyna na podium

Zwłaszcza w gronie juniorek zdecydowana większość zawodników pobiła swoje rekordy życiowe. Głównie dzieki temu grudziądzka Wisła zajęła wysokie, trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Do drugiej lokaty zabrakło ekipie Wisły zaledwie dwóch punktów.

Wynik ten byłby jeszcze lepszy, gdyby nie niedyspozycja zdrowotna czołowej juniorki - Izabeli Woźnickiej.
Obiecująca wioślarka Wisły Marta Plutowska w gronie juniorek w wieku 17-18 lat zajęła wysokie, czwarte miejsce. Magdalena Giecewicz z czasem 7:43,6 zajęła 9. miejsce, zaś Klaudia Piasecka z czasem 7:41,0 uplasowała się na 7. pozycji.

Magdalena Zdrojewska uzyskała czas 7:56,0 i zajęła 22. miejsce, a Iga Behrendt z czasem 7:56,4 - lokatę 23.

Pilewski czwarty

W klasyfikacji juniorów w wieku 17-18 lat Piotr Pilewski wywalczył czwarte miejsce czasem 6:19,7. Damian Fehlau uzyskał wynik 6:36,9 i zajął miejsce 12.

W gronie mężczyzn wagi lekkiej w wieku powyżej 19 lat Łukasz Makowski z czasem 6:58,3 zajął 32. miejsce, zaś w kategorii mężczyzn powyżej 19 lat Mateusz Wilangowski z czasem 6:21,8 zajął 49. pozycję. Także na odległej zakończył zmagania Sebastian Kaczmarek: z czasem 6:34,2 był 66.

Grudziądzcy wioślarze startowali w mistrzostwach kraju tuż po najcięższym obozie w sezonie - w Toporowej Cyrhli koło Zakopanego. 27 zawodników pod kierunkiem trzech trenerów budowało tam "podwaliny" kondycji.

SKOKI NARCIARSKIE: Adam Małysz drugi w Klingenthal!