Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Lipno Artykuł

Jak opieka społeczna w Lipnie pomoże alkoholikom i ich rodzinom?

Dodano: 28 stycznia 2010, 6:00 Autor:

Alkoholicy i ich rodziny z Lipna mają szanse na wyjście z nałogu. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotowuje dla nich specjalny program.

W Lipnie co najmniej kilkadziesiąt rodzin boryka się z problemem alkoholowym. Rodzinom tym pomaga między innymi Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dzieci z rodzin, w których rodzice są uzależnieni od tego nałogu dzięki wsparciu tej komisji wyjeżdżają na wakacje. Ale, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ma budżet ograniczony.

Czy można dodatkowo pomóc uzależnionym od alkoholu i ich rodzinom? Jest taka możliwość. I wykorzystuje to Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lipnie. Dzięki opracowaniu "Programu aktywności lokalnej" MOPR ma szansę zdobyć dla swych podopiecznych z problemem alkoholowym 54 tysiące złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Na początek MOPR zaoferuje pomoc osiemnastu rodzinom. Dwanaście już się zgodziło. W jaki sposób ośrodek będzie pomagał rodzinom, w których rządzi wódka? Przede wszystkim organizując spotkania z terapeutami i psychologami. - Takiej pomocy przede wszystkim oczekują nasi podopieczni - mówi Marzena Blachowska, dyrektor MOPR.

Skąd wiadomo, że taka pomoc jest najbardziej potrzebna? - Poprosiliśmy naszych podopiecznych o wypełnienie ankiety - odpowiada dyrektor Blachowska. - Zależało nam bowiem na rozpoznaniu potrzeb tego środowiska. Uznaliśmy bowiem, że bez akceptacji tego, co zaproponujemy, nie będziemy mieli wyników.

Poza zajęciami z terapeutami i psychologami dla podopiecznych MOPR deklarujących udział w programie organizowane będą spotkania z alkoholikami, którzy wyszli z nałogu i ich rodzinami. Planowane są także wycieczki integracyjne - między innymi do Częstochowy i Lichenia. MOPR w realizacji "Programu aktywności lokalnej" będzie współpracował z miejscową parafią.
- Jeśli spośród osiemnastu podopiecznych choćby pięciu uda się wyciągnąć z nałogu, będzie sukces - podkreśla dyrektor Blachowska.

MOPR zamierza rozpocząć pracę z alkoholikami i ich rodzinami w marcu.

Czytaj więcej o:
  • alkohol
  • Lipno
  • nałóg
  • pomoc
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Najwięcej głosów na burmistrza Janusza Dobrosia

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.