Gdy źle się dzieje w domu, trafiają do sióstr - po lepsze życie czytaj więcej »

Chełmno. Praca? Tu ją razem znajdziemy

Dodano: 31 grudnia 2009, 14:00 Autor:

Chełmno. Praca? Tu ją razem znajdziemy

(fot. sxc)

Jesteś młodą osobą, szukasz pracy? Wkrótce będziesz mógł ją znaleźć w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Chełmnie przy Franciszkańskiej 12.

Punkt ten już działa od początku grudnia, jednak oficjalnie zostanie otwarty 13 stycznia. Dzięki projektowi współfinansowaniu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na terenie kraju tworzone są teraz podobne Punkty Pośrednictwa Pracy, jak też Młodzieżowe Centra Kariery, z których jedno z nich funkcjonuje już m.in. w Świeciu przy ul. Chmielniki 2B, oraz Ośrodki Szkolenia Zawodowego. Całość prowadzą Ochotnicze Hufce Pracy. Pieniądze na te zadania są zapewnione do 2013 roku w ramach projektu "OHP jako realizator usług rynku pracy”.

Tu dajemy szanse

- Naszą rolą jest zwiększenie szans na zatrudnienie osób młodych - mówi Magdalena Mrozek, pośrednik pracy - stażysta w chełmińskim Punkcie Pośrednictwa Pracy. - Będziemy oferować poza pracą wszystko co się z tym wiąże, czyli możliwość podniesienia wykształcenia i szkolenia.
W biurze tym zbierane będą wszystkie informacje od pracodawców o różnych formach zatrudnienia. Osoby, które zgłoszą się do PPP zostaną wpisane do bazy danych i dobierane będą im oferty.
- Różnimy się od Powiatowego Urzędu Pracy tym, że my nie skupiamy się na pomocy dla wszystkich bezrobotnych, a jedynie osób młodych, które niekoniecznie muszą być bezrobotne - dodaje Magdalena Mrozek. - Nasze usługi proponujemy generalnie osobom w wieku 15 - 25 lat, które są bezrobotnymi, ale też tym, które poszukują pracy, jak np. studenci czy uczniowie oraz osobom, które zakończyły swoją edukację po szkole podstawowej czy gimnazjalnej.

W dobie internetu

Kontakt między biurem a zainteresowanymi ma się odbywać z użyciem nowoczesnych technologii, czyli poza osobistymi wizytami czy telefonicznym kontaktem osoby zarejestrowane w bazie danych PPP będą drogą elektroniczną powiadamiane o aktualnych ofertach pracy.
- Jak na razie takich mamy 10 z branży stolarskiej, szwalniczej i mechanicznej - wyjaśnia Magdalena Mrozek. - Na miejscu oferować będziemy nie tylko pracę stałą, ale przede wszystkim sezonową i krótkoterminową. Dlatego też zachęcamy przedsiębiorców do zgłaszania nam swoich ofert.

Damy o sobie znać

Na przełomie lutego i marca Punkt Pośrednictwa Pracy wspólnie z innymi jednostkami organizacyjnymi OHP zamierza zorganizować w Chełmnie targi edukacyjne. A 1 lutego zaplanowano akcję "Komputer dla bezrobotnego”.
- Liczę, że punkt ten będzie cieszył się popularnością, bo nasz chełmiński rynek jest jeszcze ubogi, jeśli chodzi o pośrednictwo pracy - przyznaje Magdalena Mrozek. Szczególnie gdy chodzi o osoby młode. Tu czekać będzie na nich kompleksowa oferta. Podejmiemy również współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Chełmnie, abyśmy mogli uzupełniać się swoimi ofertami Wkrótce ma zostać przeprowadzona specjalna kampania promocyjna. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.ohp.pl, kontakt tel. tel. 56 686 05 97.

Czytaj więcej o:
  • chełmno
  • ohp
  • pośrednictwo
  • praca
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Osiem osób zatruło się tlenkiem węgla w gmienie Lisewo

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.