Radziejów >Choinki z siana, bombki ze słomy, aniołki z masy solnej

Dodano: 9 grudnia 2009, 11:45 Autor:

Uczniowie z kółka plastycznego, działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym, przygotowali wystawę świątecznych ozdób i stroików. Można już je oglądać w holu miejscowej biblioteki.

Zapraszają do biblioteki

W bibliotece już cieszą oko oryginalne choinki, bombki, ozdoby choinkowe, stroiki, aniołki, świeczniki. - Prace wykonaliśmy z naturalnych materiałów, które zbieramy przez cały rok. Są to liście, kwiaty, słoma, siano, gałązki. W pracy wykorzystujemy też masę solną, kolorowy papier, wstążki, sznurek, kawałki tkanin i wiele innych materiałów - wylicza Celina Głowacka, nauczyciel radziejowskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego, która wraz z Renatą Marek i Mariolą Malinowską opiekują się kółkiem. Prace zaskakują pomysłowością i pięknym wykonaniem. - Oczywiście kółko ma plan zajęć, ale często podczas pracy uczniom udaje się dzięki własnym zdolnościom i inwencji wykonać coś zupełnie zaskakującego i nowego. Dla uczestników zajęć to ciekawa forma spędzania czasu, a przy okazji terapia, podnosząca ich poczucie własnej wartości, ucząca koncentracji, poprawiająca zdolności manualne i zmysł estetyczny - podkreśla.

Kolejne, za rok

Wystawa ozdób na Boże Narodzenie zamyka roczny cykl ekspozycji prac uczniów kółka plastycznego SOSW. Jak co roku, także w tym odbyły się już wcześniej wystawy ozdób, wykonanych na Wielkanoc oraz ekspozycja jesienna. Także jak zwykle, stroiki i ozdoby, obecnie prezentowane w bibliotece, można kupić i przystroić nimi własne domy i mieszkania. - Dochód tradycyjnie zostanie przeznaczony na zakup niezbędnych materiałów dla naszego kółka - mówi Celina Głowacka.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.