Sport
Karambol na autostradzie A1. Zderzyły się 4 samochody czytaj więcej »
Jesteś tu: Strona główna Sport Hokej Artykuł

Powstało stowarzyszenie, które chce przywrócić hokej w Bydgoszczy

Dodano: 13 listopada 2009, 16:00 Autor:

Bydgoski Hokej - tak nazywa się stowarzyszenie, które dąży do zbudowania lodowiska w mieście nad Brdą i powołania klubu, gdzie będzie można uprawiać tę dyscyplinę sportu.

Stowarzyszenie się zawiązuje

Inicjatorem działań jest Ireneusz Małachowski, były hokeista Polonii Bydgoszcz. - W zeszłym roku wróciłem ze Szwecji do Bydgoszczy i stwierdziłem, że trzeba zacząć coś robić, by odbudować ukochany sport - wyjaśnia. - Jednak nie takiej zasadzie, że dajcie nam pieniądze i zbudujcie lodowisko, ale żeby zacząć od podstaw samemu coś działać i pokazać, że są ludzie, którym na tym zależy. Wspiera nas Waldek Matuszak - dodaje Małachowski.

Grupa inicjatywna skupiająca bydgoskich hokeistów powołała stowarzyszenie i zaczęto działać. - Inwestycję pobudowania lodowiska podzieliliśmy na etapy - twierdzi Małachowski, który został wybrany prezesem BH. - Najważniejsze jest postawienie pełnowymiarowego lodowiska z bandami. Halę można zbudować później. Najważniejsza jest tafla, bo wtedy można rozpocząć szkolenie i grać mecze - uważa szef stowarzyszenia.

Grają amatorsko

Póki co bydgoszczanie uczestniczą w rozgrywkach amatorskich. Powołali ligę, która składa się z dwóch dywizji: wschodniej (5 zespołów z Warszawy i jeden z Lublina) i zachodniej. Oprócz bydgoszczan grają w niej zespoły z Poznania (w składzie polonista Andrzej Mateja i jego syn Paweł), Wrocławia i Łodzi. W pierwszym meczu BH rozbił na wyjeździe właśnie Poznań 15:2 (4:0, 5:0, 6:2). - Trenujemy na małym lodowisku w Fordonie i niekiedy w Toruniu, gdzie rozgrywamy mecze ligowe - informuje prezes Małachowski.

Oprócz niego z zespole grają: bramkarze - Maciej Perkowski i Marek Gołębiewski, w polu - Sławomir Wiśniewski, Kamil Ślawski, Artur Bielicki, Remigiusz Tomczyk, Krzysztof Zelmański, Piotr Bednarski, Rafał Sokół, Szymon Kiliński, Aleksander Chybowski, Wojciech Zabielski, Rafał Pryłowski, Mariusz Cholewiński, Dariusz Możdżeń, Piotr Godziątkowski, Daniel Lipiński, Kamil Korzybski, Kamil Kalicki, Wojciech Matuszak.
Kolejny mecz bydgoszczanie zagrają za tydzień w Łodzi.

Czytaj więcej o:
  • BTH Bydgoszcz
  • hokej
  • Polonia Bydgoszcz
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

TKH Toruń kontra mistrz Polski

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.