Radziejów. Środowiskowy dom pomocy coraz bliżej

Dodano: 5 listopada 2009, 12:38 Autor:

Rozstrzygnięty został właśnie przetarg na urządzenie Środowiskowego Domu Samopomocy, który ma znaleźć siedzibę w budynku po byłym internacie Zespołu Szkół Mechanicznych.

Środowiskowy Dom Samopomocy to ośrodek dziennego pobytu dla dorosłych osób z różnymi upośledzeniami. Jego ideą jest, by rodziny takich osób mogły spokojnie powierzać w dzień opiekę nad chorymi krewnymi wyspecjalizowanemu ośrodkowi, a w tym czasie pracować, odpoczywać, albo zajmować się innymi swoimi, ważnymi sprawami. Radziejowska placówka ma się mieścić w budynku po byłym internacie Zespołu Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego. Planuje się tam utworzenie kilku pracowni, w których podopieczni będą spędzać czas. Będą oni podzieleni na grupy, a każda z nich ma mieć swojego terapeutę. W placówce dyżury będą też pełnić inni specjaliści, m.in. rehabilitant i psycholog. W sumie pracować tam ma kilka osób.
W starostwie planowali, że placówka ruszy jeszcze w tym roku, ale sprawa przedłużyła się ze względów proceduralnych. Mimo to właśnie został wyłoniony przedsiębiorca, który zaadaptuje pomieszczenia po bursie ZSM na potrzeby placówki. Do przetargu stanęło aż siedem firm, z wyłonionego oferenta są w powiecie zadowoleni. Teraz tylko czekają, aż wyniki przetargu się uprawomocnią. Wtedy ruszą prace. Ośrodek ma ruszyć już na początku przyszłego roku.

Czytaj więcej o:
  • środowiskowy
  • dom
  • Radziejów
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.