Kolejne ofiary dopalaczy. Jeden z mężczyzn w stanie ciężkim czytaj więcej »

Ulice osiedlowe - na Osowej Górze ptaszek ptaszkowi nierówny

Dodano: 30 października 2009, 12:30 Autor:

Kanarkową wyłożyli pięknie kostką, na Czyżykowej śpią "policjanci” nie pozwalając kierowcom jechać zbyt prędko. Nawet Kacza - nowa, równa, elegancka. A ulice Skowronków i Drozdów - zaraz obok - nie. Dlaczego? - pytają mieszkańcy.
Bogdan Bleja pod dom przy ul. Drozdów dojedzie tylko, kiedy jest sucho, a nawet wtedy musi bardzo uważać, by nie uszkodzić podwozia

Bogdan Bleja pod dom przy ul. Drozdów dojedzie tylko, kiedy jest sucho, a nawet wtedy musi bardzo uważać, by nie uszkodzić podwozia (fot. Fot. Tomek Czachorowski)

Mieszkaniec:

- Czy ja jeszcze mieszkam w mieście, czy już na wsi? - pyta Bogdan Bleja, mieszkaniec ul. Drozdów, administracyjnie leżącej jak najbardziej w granicach Bydgoszczy. - Patrząc na stan naszej ulicy pomyślałby kto, że to wieś.

Na Drozdów mieszka już rok.

- Proszę przyjechać i zobaczyć, jak tu wygląda - apelował do nas.

Pojechaliśmy.

Widzieliśmy

Niemalże wszystkie ulice prowadzące do Drozdów są wyłożone kostką. Mieszkanka jednego z domów przechadza się spokojnie z wózkiem. Ale ani do Drozdów ani do Skowronkowej się nie zbliża, bo dzieciak jeszcze mógłby wypaść. Na skrzyżowaniu ulic dojazdowych jest próg, który stanowi jakby granicę dwóch rzeczywistości - utwardzonej i dziurawej.

- Gdy na górnej Osowej Górze wszystko już pięknie zrobili, łącznie z betonowymi rynsztokami, mieliśmy nadzieję, że czas na nas. Gdyby drogowcy zrobili te nasze dwie ulice to mieliby cały ten ciąg uliczek utwardzony - sugeruje Bleja.

Drogowcy:

- Ulicy Drozdów nie ma na liście tych, których remonty, zdaniem rady osiedla, są priorytetem. A tym się sugerujemy w planie budowy i remontów ulic - mówi Magdalena Kaczmarek, rzecznik prasowy bydgoskich drogowców.

Rada osiedla...

... ma przy tworzeniu takiej listy twardy orzech do zgryzienia. - Staramy się, aby na jej czele znalazły się ulice przelotowe, albo, tak jak np. w przypadku Kruszyńskiej, te, które są alternatywą dla głównych dróg. Chodzi o ty, by w przypadku remontu, czy karambolu, było jak dojechać do centrum - mówi Ewa Wiśniewska, przewodnicząca Rady Osiedla Osowa Góra. - Ale nie ukrywam, że jednym z kryteriów jest też czas oczekiwania na utwardzenie ulicy. Mieszkańcy ul. Drozdów od niedawna tam mieszkają. Jasne, że chcieliby dobrą drogę, ale proszę pamiętać, że mieszkańcy niektórych ulic na naszym osiedlu, czekają na utwardzenie nawet kilkadziesiąt lat. Rocznie drogowcy uszczęśliwiają mieszkańców zaledwie 3 lub 4 ulic.

Do sprawy wrócimy.

Czytaj więcej o:
  • Bydgoszcz
  • drogi
  • Osowa Góra
  • rada osiedla
  • ulice
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Posłuchaj solistów z regionu

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy zastępca komendanta wojewódzkiego policji został słusznie odwołany?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 77.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.