Karambol na autostradzie A1. Zderzyły się 4 samochody czytaj więcej »

Tuchola. Nauczyciele docenieni

Dodano: 20 października 2009, 9:23 Autor:

Niektórzy z nich rozpoczynali prace jeszcze w latach 70. Inni mają stosunkowo niewielki staż, ale zdążyli już pokazać, że świetnie dogadują się z wychowankami. Nauczyciele szkół gminnych odebrali nagrody i odznaczenia.

Najbardziej prestiżowe wyróżnienie - nagrodę Ministra Edukacji Narodowej - odebrała Ewa Kłosowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3. Otrzymała też złoty medal za długoletnią służbę. Jej staż pracy jest rzeczywiście imponujący - uczy już od 35 lat. Dwanaście lat temu usiadła w fotelu dyrektora. - Pierwszego dnia, kiedy usiadłam za biurkiem, pomyślałam: co ja tutaj robię - śmieje się Kłosowska.

Wcześniej była wicedyrektorką szkoły. Jak sama mówi, na początku nie było łatwo, bo obowiązki dyrektorskie różnią się od nauczycielskich. Teraz jednak można o niej powiedzieć, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu.

Nagrody kuratora i burmistrza

Cztery osoby otrzymały nagrody kuratora oświaty: Krystyna Kozłowska-Radtke - dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi, Barbara Drewczyńska - dyrektorka podstawówki w Kiełpinie, Irena Szwankowska - dyrektorka szkoły w Raciążu i Roman Tyrański - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi.

- Pierwszy raz się zdarzyło, żeby wszystkie zaproponowane przez nas osoby dostały takie wyróżnienie z kuratorium - mówi burmistrz Tadeusz Kowalski.

On również przyznał nagrody pedagogom. Otrzymało je siedem osób: Bogusława Tecław - dyrektorka podstawówki w Legbądzie, Waldemar Wiśniewski - dyrektor Gimnazjum nr 2 w Stobnie, Donata Świerczyńska - wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi, Urszula Rezmer - nauczycielka w Gimnazjum nr 1, Leszek Nurczyński - dyrektor Gimnazjum nr 1 i Hanna Oller - nauczycielka w Szkoły Podstawowej nr 1. Nagroda trafiła również do Marzeny Gumińskej, dyrektorki Przedszkola nr 1, która choć staż dyrektorski ma niewielki, zdążyła już zyskać sympatię maluchów i rodziców oraz udowodnić, że ma ciekawe pomysły.

Medale za długoletnią służbę

Srebrny medal za długoletnią służbę dostały Krystyna Kozłowska-Radtke, Grażyna Milczewska - nauczycielka z "piątki" oraz Dorota Szulc, nauczycielka z "trójki".
Brązowy medal za długoletnią służbę trafił do Małgorzaty Borkowskiej, nauczycielki z "piątki", i Tomasza Borkowskiego, nauczyciela z "trójki".

Wręczono również medale Komisji Edukacji Narodowej. Otrzymali je: Alicja Górecka - dyrektorka podstawówki w Stobnie, Donata Świerczyńska, Barbara Drewczyńska, Irena Szwankowka, Urszula Wegner - dyrektorka Przedszkola nr 2, Roman Tyrański, Waldemar Wiśniewski, Hanna Oller, Hanna Pałczyńska i Jolanta Fierek - nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Urszula Rezmer, Hanna Kłosowska i Maria Pawłowska-Holc - nauczycielki w Gimnazjum nr 1.

Czytaj więcej o:
  • nagrody
  • nauczyciele
  • odznaczenia
  • szkoły gminne
  • Tuchola
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.