Sport

ZAPASY: Udane starty MLKS „Wisła” Świecie

Dodano: 22 września 2009, 16:56 Autor:

Młodzi zapaśnicy MLKS „Wisła” Świecie udanie rozpoczęli sezon 2009/10. Z zawodów w Koronowie i Grajewie przywieźli worek medali.

Najpierw zawodnicy ze Świecia uczestniczyli w mistrzostwach kujawsko-pomorskiego w stylu wolnym, które odbyły się w Koronowie. Znakomicie w nich wypadły dziewczęta z Wisły. Wszystkie zdobyły złote medale. Kroku dotrzymali im też klubowi koledzy, którzy wywalczyli 3 złote medale i pięć srebrnych. Na uwagę zasługuje powrót na matę najbardziej utytułowanego zapaśnika ze Świecia w ostatnich latach Sebastiana Popy. Widać, że podczas pobytu w Anglii nie zapomniał on jak się walczy. Świadczy o tym wygrana w kategorii 66 kg mężczyzn.

Wyniki

Młodziczki: 32 kg - 1. Martyna Sikorska; 37 kg - 1. Daria Pyżewska; 44 kg - 1. Kamila Pyżewska; 52 kg - 1. Jagoda Piotrowska; 62 kg - Joanna Szulc.
Młodziki: 32 kg - 2. Patryk Agatowski; 42 kg - 2. Remigiusz Waśkowski; 73 kg - 2. Patryk Tobś.
Juniorzy i młodzieżowcy - kobiety: 55 kg - 1. Bianka Pyżewska; 67 kg - 1. Anna Witek.
Juniorzy i młodzieżowcy - mężczyźni: 55 kg - 1. Marcin Peka; 60 kg - 1. Sebastian Popa; 66 kg - 1. Łukasz Pyżewski; 74 kg - 2. Wojciech Wołoszczuk; 84 kg - Michał Witek.
Klasyfikacja klubowa: 1. Gwiazda Bydgoszcz - 40 pkt, 2. Wisła Świecie - 39 pkt, 3. Gryf Wojnowo - 20 pkt, 4. Korona Koronowo - 19 pkt, 5. GLKS Osielsko - 17 pkt.

Wisła trzecia

W Grajewie odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodziczek. - To były pierwsze z czterech zaplanowanych na ten sezon zawody MMM - informuje trener Wisły Grzegorz Sikorski. - Rywalizują w nich dziewczęta z czterech województw: kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego. Nasze dziewczęta spisały się bardzo dobrze. Przywiozły cztery medale i 15 punktów do klasyfikacji młodzieżowej.

Złote krążki wywalczyły Martyna Sikorska (32 kg), Daria Pyżewska (37 kg) i Kamila Pyżewska (44 kg). Natomiast brąz zdobyła Jagoda Piotrowska (52 kg). Pozostałe dwie reprezentantki Wisły: Natalia Budnik (52 kg) i Joanna Szulc (57 kg) zajęły 6. miejsca. W klasyfikacji klubowej Wisła była trzecia - 15 pkt. Wygrały Siedlce - 27 pkt przed Grajewem - 17 pkt.

Weekend na macie

W najbliższy weekend świecian czekają kolejne starty. W sobotę w Bydgoszczy odbędą się ostatnie zawody ligi wojewódzkiej młodzika, w której Wisła zajmuje 3. miejsce. Natomiast w niedzielę w hali sportowej na Miasteczku w Świeciu rozegrane zostaną mistrzostwa okręgu kadetów i kadetek. Zmagania rozpoczną się o godz. 10.30.