Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wakacje podatkowe dla firm we Włocławku?

(d)
Władze miasta zachęcają przedsiębiorców do inwestowania we Włocławku udzielając m.in. pomocy publicznej, która może wynieść nawet równowartość 200 tys. euro. Firmy chcące zainwestować we Włocławku mogą się starać o zwolnienie od podatku od nieruchomości, jeśli spełnią określone warunki.

Przewidziana jest także możliwość pomocy dla firm działających w sektorze transportu drogowego. Zwolnione od podatku - na okres 12 miesięcy - będą firmy, w których nastąpił wzrost zatrudnienia o 50% w stosunku do średniego zatrudnienia za ostatnie 6 miesięcy. Jeżeli liczba etatów wzrośnie od 21-25 wówczas przedsiębiorca nie zapłaci ani złotówki podatku. Przy wzroście o 16-20 etatów firma może liczyć na 80% zwolnienie. 70% zwolnienia przysługiwać będzie przedsiębiorcom, którzy zwiększą liczbę miejsc pracy od 11-15, natomiast w przypadku zwiększenia o 6-10 etatów zwolnienie wyniesie 60%. Ulga przysługuje tylko na nieruchomości, które wchodzą w skład zakładu i są wykorzystywane na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej, w ramach której utworzone zostaną nowe miejsca pracy.

Korzystający z ulgi będzie musiał zachować nowoutworzone etaty co najmniej przez 3 lata, licząc od ostatniego roku podatkowego korzystania ze zwolnienia. Przewiduje się także zwolnienia z płacenia podatku od nieruchomości dla firm, które podniosą stan zatrudnienia, wynikające z przeprowadzonych inwestycji. Firma, która chce ubiegać się o taką ulgę musi wybudować nowy obiekt lub rozbudować, przebudować albo zmodernizować istniejące budynki.

Przedsiębiorcy mogą także uzyskać zwolnienie, jeżeli zainwestują w maszyny i urządzenia na stałe wbudowane w tę nieruchomość. Przy wzroście zatrudnienia o 25-50 etatów zwolnienie od podatku przysługuje przez okres dwóch lat. Jeśli firma zatrudni od 51-75 osób, wówczas będzie zwolniona z obowiązku płacenia przez 36 miesięcy. Przy liczbie 76-100 etatów - 48 miesięcy, od 101-125 etatów - 60 miesięcy, a przy wzroście zatrudnienia o 126-150 etatów będą to 72 miesiące "wakacji podatkowych". Korzystający z ulgi zobowiązany jest do zachowania nowoutworzonych miejsc pracy co najmniej przez 5 lat licząc od ostatniego roku podatkowego korzystania ze zwolnienia.

Ulg nie przewiduje się dla firm, które zwiększą zatrudnienie od 2 do 5 etatów, z uwagi na niewielką efektywność zwolnienia. Podmioty, które zalegają z zapłatą zobowiązań wobec miasta oraz będące w trudnej sytuacji ekonomicznej - w rozumieniu wytycznych wspólnotowych - także nie mogą liczyć na ulgi. Pełna treść uchwały Rady Miasta w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis na terenie Gminy Miasto Włocławek znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/index.php?sit=689, a także w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego nr 70.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska