Harmonijkowy most nadciąga

Dodano: 6 sierpnia 2009, 9:30 Autor:

Harmonijkowy most nadciąga

(fot. sxc)

Międzynarodowy Festiwal Harmonijki Ustnej Bydgoszcz-Toruń Harmonica Bridge na stałe wpisał się w kalendarium wydarzeń artystycznych naszego regionu. Organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy i Dom Muz w Toruniu z roku na rok przyciąga coraz więcej fanów muzyki około bluesowej, ale nie tylko.

- W naszych zamierzeniach było stworzenie takiej imprezy, która prezentowałaby harmonijkę ustną jako instrument wszechstronny, wykorzystywany w odmiennych gatunkach muzyki, co - jak się okazało - było zgodne z prawdą- opowiada Marek Stankiewicz, dyrektor MOK-u w Bydgoszczy. - Przecież większość kojarzy harmonijkę z bluesem, a harmonijkarze grają także jazz, rock, swing, czy też muzykę poważną. Do prezentacji koncertowych postanowiliśmy dołączyć warsztaty muzyczne, konkurs dla harmonijkarzy oraz wspólne muzykowanie w ramach jam session.

Od 27 do 30 sierpnia usłyszymy podczas festiwalu czołowych muzyków gatunku. Tradycyjnie pojawi się na nim m.in. Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa, Orkiestra Symfoniczna Marka Czekały i goszczący już w Bydgoszczy zespół Why Ducky. Warsztaty harmonijkowe poprowadzi Amerykanin Rick Epping i Nowozelandczyk Brendan Power. Na scenie wspólnie zagrają Rick Epping, Wojciech Waglewski i Bartek Łęczycki, a także wielu innych znakomitych muzyków. Wśród planowanych atrakcji są jeszcze harmonijkowy piknik i spektakl.

Czytaj więcej o:
  • Bydgoszcz-Toruń
  • most harmonijkowy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Który z projektów na zachodnią pierzeję Starego Rynku w Bydgoszczy podoba Ci się najbardziej? Zobacz laureatów

wyniki głosowania
Liczba głosów: 88.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.