Złodzieje próbowali okraść bankomat w Osielsku czytaj więcej »
Jesteś tu: Strona główna Drzewo Artykuł

Brytyjska królowa Elżbieta II pochodzi od londyńskiego hydraulika Johna Walsha... Dokopać się do przodka

Dodano: 27 lipca 2009, 13:12 Autor:

Złapałeś genealogicznego bakcyla? Zobacz jak daleko w poszukiwaniach zaszli najlepsi. Dziś kilka ciekawostek.
Brytyjska królowa Elżbieta II

Brytyjska królowa Elżbieta II (fot. fot. g.infor)

Przeczytaj więcej

Największym na świecie udokumentowanym drzewem genealogicznym pochwalić może się rodzina Konfucjusza. Już w 1937 roku zestawiono 600 tysięcy potomków chińskiego filozofa. Dziś Komitet Gromadzenia Danych o Genealogii Konfucjusza pisze o dwóch milionach członków rodziny Kong tylko w prowincji Shandong, z której pochodził Konfucjusz. Założycielem Komitetu jest Kong Deyong, potomek w mistrza w 77 pokoleniu.

Jedna z linii genealogicznych brytyjskiej królowej Elżbiety II kończy się na XVIII wieku. Wiadomo, że przodkiem królowej był między innymi londyński hydraulik John Walsh. O pochodzeniu tego ostatniego nie udało się zebrać więcej wiadomości ponadto, że żył jeszcze w 1776 roku.
Amerykańscy genealodzy wykazali pokrewieństwo pomiędzy 22 z 37 prezydentów USA przed Jimmy Carterem (urzędował w latach 1977-1981).

Naukowcy nie byli w stanie wywieść genealogii żadnego z żyjących obecnie Europejczyków od starożytnych Rzymian. To jednak problem braku dokumentacji, a nie niskiej potencji Rzymian.
Wszyscy panujący aktualnie europejscy monarchowie są potomkami nieślubnego syna córki... flamandzkiego grabarza, czyli Wilhelma Zdobywcy (1028- 1087). Nikomu jednak nie udało się dowieść pochodzenia od któregoś z rycerzy towarzyszących Wilhelmowi podczas podbojów. W Anglii, która może poszczycić się najlepiej zachowanymi źródłami genealogicznymi, tylko jedna rodzina może poszczycić się udokumentowanym pochodzeniem sprzed podbojów normańskich.
Żyjący jeszcze w 1230 r. Albert jest protoplastą rodu Zarembów, który poszczycić może się najdłuższą udokumentowaną genealogią w Polsce. Protoplastą rodziny Washington był Maldred, brat Duncana, króla Szkocji, znany szerzej za sprawą szekspirowskiego Makbeta.

Rodziną z najdłuższym europejskim rodowodem są O'Neillowie z Irlandii. W linii męskiej udokumentowane dzieje rodu sięgają 360 roku naszej ery. Co ciekawe, ten prastary ród nie posiada żadnego tytułu arystokratycznego.

Za tydzień w poradniku archiwalnym, dowiecie się m.in., jakie prawa przysługują w państwowych archiwach i jak się po nich poruszać.

Czytaj więcej o:
  • drzewo genealogiczne
  • geneaologia
  • historia
  • królowa Elżbieta II
  • rodzina
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.