Nowe rozkłady jazdy MZK w Grudziądzu. Sciągnij i wydrukuj.

Dodano: 2 lipca 2009, 9:15

20 lipca w Grudziądzu obowiązywać zaczną nowe rozkłady jazdy autobusów. U nas znajdziesz je już dziś! Zajrzyj koniecznie, ściągnij, wydrukuj i miej zawsze pod ręką!

- Rozkłady zostały przygotowane w oparciu o przeprowadzone badania napełnień pasażerskich, które trwały przez dwa miesiące i podczas których mieszkańcy mogli również zgłaszać swoje propozycje i sugestie Wydziałowi Transportu Urzędu Miejskiego. - pisze Anna Patyk, rzecznik prasowy UM. - Uwzględniane były także postulaty kierowane podczas tegorocznych spotkań mieszkańców z Prezydentem - dodaje.

Na większości tras konieczne były jedynie niewielkie korekty, ale na niektórych wprowadzono istotne zmiany.

Na linii nr 14 wprowadzono wieczorne bezpośrednie połączenie osiedli Rządz i Lotnisko. Wprowadzono wariant trasy przejazdu z ulicy Lotniczej w pobliżu Galerii Grudziądzkiej po godz. 22.00, w godzinach otwarcia hipermarketu. Takie rozwiązanie będzie dużym ułatwieniem zarówno dla klientów jak i pracowników sklepu.

Największe zmiany wprowadzono na linii nr 15. Autobus będzie kursować przez ul. Parkową, koło ośrodka szkolno-wychowawczego i Urzędu Pracy. Ponadto dowiezie bez przesiadki mieszkańców osiedla Owczarki do szpitala, dzięki połączeniu bezpośredniemu miedzy ul. Dębową i ul. Rydygiera. O takie zmiany najczęściej postulowali mieszkańcy, również podczas tegorocznych spotkań z Prezydentem.

Autobus linii nr 21 po zmianach będzie jeździł częściej i dodatkowo zatrzymywać się będzie przy Geotermii Marusza (do tej pory kończył lub rozpoczynał kurs przy szpitalu).

Linia N zmienia trasę przejazdu - będzie kursować przez ul. Korczaka, a nie jak dotychczas ul. Śniadeckich.

Linia nr 22 zmienia godziny odjazdów.

W kursowaniu linii nr 13 zmieniono godziny, rezygnując z kursów o bardzo niskim napełnieniu.

Zmiany dotyczą również niektórych linii obsługujących Gminę wiejską: - linia nr 16 - skrócono trasę z Parsk do Al. 23 Stycznia i uruchomiono nową linię nr 11 na trasie z Al. 23 Stycznia do Piask.

Nieznaczne zmiany, na wnioski mieszkańców Wielkich Lnisk wystąpią też na linii nr 4.

Wszystkie rozkłady jazdy udostępniamy już dziś (znajdziesz je w załącznikach). Można je znaleźć także na miejskiej stronie internetowej w zakładce "komunikacja" lub w Wydziale Transportu UM.

Anna Patyk przypomina, że jeszcze do 7 lipca mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi, minutowe korekty, które będą analizowane i w przypadkach, kiedy będzie to możliwe, wprowadzane do nowych rozwiązań.

Czytaj więcej o:
  • autobus
  • grudziądz
  • mzk
  • rozkład
  • rozkład jazdy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.