Jak oszukać licznik poboru wody?

Dodano: 14 czerwca 2009, 17:30 Autor:

Czytelniczka twierdzi, że chciała sama kupić wodomierz, bo staremu nie wierzy. Zdenerwowała się słysząc w sklepie, że jako mieszkanka Południa może nabyć tylko jeden typ urządzenia...

- W mieszkaniu, kupionym na osiedlu Południe z drugiej ręki, wskazania licznika poboru wody były dość zaskakujące - opowiada nasza Czytelniczka. - Chciałam na własny koszt kupić nowe urządzenie, ale w sklepach mi to odradzono. Rzekomo spółdzielnia montuje tylko wodomierze jednej, określonej firmy.

Włocławianka odniosła wrażenie, że komuś w spółdzielni z jakichś względów zależy, by były to urządzenia konkretnej firmy. O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy Zbigniewa Lewandowskiego, prezesa zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe”. - Rzeczywiście używamy głównie liczników poboru wody firmy File - mówi prezes. - Są to urządzenia klasy B, tak zwane mokrobieżne, na które nie działają magnesy.

Niekiedy instalujemy też wodomierze Elsmer. Przymierzamy się jednak do wymiany w niedalekiej przyszłości wszystkich urządzeń na suchobieżne klasy C.

Prezes nie kryje powodów, dla których wierzy tylko wodomierzom, kupowanym przez spółdzielnię i montowanym przez zaufanych pracowników. Ludzie imają się bowiem różnych sposobów, by spowolnić pracę licznika i tym samym "nabić” jak najmniej zużytej wody. Dlatego montaż wodomierzy nadal ma pozostać w rękach fachowców.

Czytaj więcej o:
  • licznik
  • włocławek
  • woda
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy ulica Brzeska we Włocławku wymaga remontu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 224.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.