Sanatorium "Metalowiec" zmienia nazwę na "Oaza". Będzie impreza. Zagrają Żuki

Dodano: 28 maja 2009, 20:00 Autor:

Od najbliższego poniedziałku sanatorium "Metalowiec" w Inowrocławiu będzie się nazywało "Oaza".
Sanatorium "Metalowiec" zmienia nazwę na "Oaza". Będzie impreza. Zagrają Żuki

Jedna z najbardziej znanych i renomowanych placówek inowrocławskiego zdroju - Sanatorium Uzdrowiskowe "Metalowiec 70" od poniedziałku będzie funkcjonować pod nową nazwą: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Sanatorium Uzdrowiskowe - Ośrodek Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej "OAZA".

Kuracjusze zwracali uwagę

Placówka, należąca do związkowej federacji "Metalowcy" powstała z myślą o potrzebach pracowników zakładów tej branży, co uzasadniało jej dotychczasowe miano. Jednak od dłuższego czasu sami kuracjusze, wśród których od dawna są nie tylko metalowcy zwracali uwagę na sztampowość tej nazwy i jej nie przystające do wizerunku unowocześniającego się z każdym rokiem sanatorium brzmienie.

- Wzięliśmy pod uwagę te sugestie i stąd decyzja o zmianie nazwy - mówi Urszula Iwicka, dyrektor 'Metalowca". - "Oaza" ma się kojarzyć właśnie z oazą zdrowia, relaksu, odnowy biologicznej i wypoczynku.

Grota, sauna, masaż

A profil placówki rzeczywiście sprzyja nie tylko kuracji, ale też szeroko rozumianej profilaktyce zdrowotnej i odnowie. Sanatorium jako jedyne w Inowrocławiu ma grotę solno-jodową, saunę świetlną i gabinet tybetańskiego masażu ciepłymi kamieniami. "Metalowiec" może się pochwalić m.in. certyfikatami ośrodka przyjaznego niepełnosprawnym, przedsiębiorstwa Fair Play oraz tytułem "HIT 2004", przyznanym za wysoką jakoś usług.

Żuki, Perlik, Radojewiczanie, orkiestra dęta

W związku ze zmianą nazwy sanatorium przygotowało na poniedziałek, 1 czerwca, okolicznościową uroczystość pt. "Dzień w Oazie" z koncertami, na którą zapraszają mieszkańców Inowrocławia i powiatu, kuracjuszy i wszystkich gości kujawskiego zdroju. W programie imprezy, która odbędzie się w godz. 12.00-16.00 występy zespołu "Żuki", Joachima Perlika, śpiewającego piosenki Czesława Niemiena i Marka Grechuty, zespołu ludowe "Radojewiczanie" orkiestry dętej Inowrocławskich Kopalni Soli "Solino" oraz Teatru Mortale z Pakości.

Czytaj więcej o:
  • Inowrocław
  • Metalowiec
  • sanatorium
  • uzdrowisko
  • Żuki
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.