Maszyna do produkcji papierosów na własne potrzeby?

Dodano: 18 kwietnia 2009, 7:00 Autor:

Włocławianin, u którego znaleziono profesjonalną maszynę do produkcji papierosów i kilkaset kilogramów tytoniu przekonywał, że to na własne potrzeby.

Pod koniec ubiegłego roku roku pod Włocławkiem zostało zlikwidowane laboratorium amfetaminy, którym kierował 24-letni Rafał A z Ciechanowa, pseudonim "Chemik". Mężczyzna miał właśnie przerwę odbywaniu kary 12 lat pozbawienia wolności za... produkcję narkotyków. Razem z nim zostali zatrzymani trzej mieszkańcy powiatu włocławskiego, mający 20, 41 i 49 lat, również wcześniej karani za przestępstwa związane z narkotykami i nielegalny handel alkoholem.

To był dopiero początek sprawy. Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali wkrótce kolejne trzy osoby, powiązane ze zlikwidowanym laboratorium w gminie Fabianki Na zlecenie swoich mocodawców, przebywających w areszcie, wykopywali oni ukryte w ziemi narkotyki, pochodzące z wcześniejszych produkcji i rozprowadzali je w mieście. Zyski z ich sprzedaży szły między innymi na wsparcie rodzinnych budżetów wspólników, siedzących za kratkami.

W mieszkaniu jednego z podejrzanych funkcjonariusze znaleźli profesjonalne urządzenie do produkcji papierosów oraz kilkaset kilogramów tytoniu. Właściciel domu przekonywał, że robi papierosy na własne potrzeby.

Sprawę wyjaśnia Prokuratura Okręgowa we Włocławku. Ciekawostką jest fakt, że o ile za narkotyki można pójść do więzienia na 15 lat, to nielegalna produkcja papierosów zagrożona jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej o:
  • amfetamina
  • CBŚ
  • papierosy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Wzorcownia coraz bliżej

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy jesteś za proponowaną przez władze miasta przebudową placu Wolności we Włocławku?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 443.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.