Rezonans magnetyczny w bydgoskim "Juraszu" szybko, o ile zapłacisz

Dodano: 11 kwietnia 2009, 8:00 Autor:

Pięć miesięcy czekania na badanie, gdy w głowie się kręci, palce u rąk drętwieją, a bóle głowy stają się nie do wytrzymania? Tak odległy termin diagnostyki z użyciem rezonansu magnetycznego proponują pacjentom w bydgoskim "Juraszu”.

Najszybciej można się zbadać we Włocławku. Trzeba jednak zapłacić.

Pani Marta (nazwisko do wiadomości redakcji) ma poważne problemy z kręgosłupem szyjnym. Od neurologa dostała skierowanie na rezonans magnetyczny. - Zadzwoniłam do trzech, bydgoskich szpitali. Najwcześniej mogę być przyjęta w "Bizielu”. Pierwszy wolny termin to połowa czerwca. Gdybym z własnej kieszeni zapłaciła za badanie, byłabym zapisana na maj. Musiałbym jednak zapłacić prawie pięćset złotych.

Wyczerpał się kontrakt

W Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. Jurasza pacjentów zapisuje się na wrzesień (ten termin dotyczy także tych, którzy są w stanie sami zapłacić za badanie). - Nie ma różnicy - usłyszeliśmy w rejestracji.

Nie ma też po co dzwonić do 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. - Wyczerpał się limit na pierwsze półroczne. Lista pacjentów jest zamknięta. Czekamy na nowy kontrakt z NFZ - dowiedzieliśmy w Zakładzie Radiologii.

W Toruniu mają wolne

Mieszkańcy Torunia i okolic mogą korzystać z pracowni rezonansu w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim. Jednak pod warunkiem, że nie będą chcieli się badać w... Wielki Piątek. Próbowaliśmy się wczoraj dodzwonić do rejestracji. - Mają wolne - usłyszeliśmy w centrali szpitala. Dyżurująca w pracowni rentgenowskiej pani powiedziała, że "terminy są odległe”.

Tylko za pieniądze

W szpitalu we Włocławku nie ma rezonansu (lecznica ma się w tym roku wzbogacić o nowoczesny tomograf). Więc gdzie cierpiący np. na schorzenia kręgosłupa mogą się badać? Choćby w "Diagmedzie?” Problem w tym, że tam rezonans można zrobić tylko za gotówkę. Koszt badania jednego odcinka kręgosłupa to wydatek 450 zł (w Bydgoszczy - 490 zł).

Gdy dzwoniliśmy w piątek, proponowano nam termin po świętach. - Zapisujemy na środę!

Rezonans ma także włocławska filia Centrum Onkologii. Niestety, w piątek nikt nie podnosił tam słuchawki.

Czytaj więcej o:
  • badanie
  • Bydgoszcz
  • Jurasz
  • rejestracja
  • rezonans magnetyczny
  • szpital
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy powstanie kino w Fordonie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 78.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.