O Heniu "łowcy", który w Ciechocinku kuracjuszki okradał czytaj więcej »

Kowalewo Pomorskie. Nowy plac zabaw w przedszkolu

Dodano: 9 kwietnia 2009, 14:57 Autor:

Ładne huśtawki, drabinki i nowy regulamin korzystania z placu zabaw - to pierwsze widoczne efekty kompleksowej modernizacji przedszkola publicznego.

Kowalewska placówka może obecnie przyjąć 75 dzieci. Zapotrzebowanie jednak jest większe, dlatego dyrekcja postanowiła przystosować do potrzeb maluchów piętro. Sprawę komplikuje fakt, że budynek, w którym mieści się przedszkole - przedwojenna plebania - jest pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków.

- Każda zmiana musi być uzgodniona, co jest czasochłonne i kosztowne - podkreśla Andrzej Grabowski, burmistrz miasta. - Mieliśmy kłopoty ze znalezieniem projektantów, ale już niedługo powinniśmy przystapić do remontu poddasza.

Unowocześnienia wymagają kuchnie i toalety, trzeba też wymienić stolarkę okienną. W środę kupiono nowe wyposażenie placu zabaw. Na wyraźne prośby mieszkańców przedszkole udostępni go wszystkim dzieciom - także tym nie uczęszczającym do placówki.

Trwają prace nad sporządzeniem regulaminu placu. Na razie wiadomo na pewno tylko tyle, że dzieci do 7 roku zycia będą mogły tam przebywać wyłącznie pod opieką dorosłych.

Do modernizacji placu przyczynili się także rodzice. - Zarówno oni, jak i zaprzyjaźnieni z przedszkolem mieszkańcy bardzo nam pomagają - przyznaje Joanna Piasecka, dyrektorka przedszkola. - Otrzymaliśmy od nich mebelki, drzewka i piasek.

Czytaj więcej o:
  • Kowalewo Pomorskie
  • przedszkole
  • zabawa
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Ostrowite. Spór o godzinę

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.