Uczniowie wrócili do Szkoły Podstawowej nr 10

Dodano: 27 stycznia 2009, 16:15 Autor:

- Bardzo podoba się nam nasza szkoła - mówią chórem uczniowie najmłodszych klas inowrocławskiej podstawówki nr 10. Placówka otwarta została po jedenastomiesięcznej przerwie spowodowanej remontem.

Nieźle powiało

Remont Szkoły Podstawowej nr 10 był zaplanowany na ub. rok. Nikt jednak nie przewidywał, że zakres prac będzie znacznie szerszy niż zakładano. Szkoła miała przejść typową termomodernizację i otrzymać nowe tynki. Tymczasem w lutym ub. r. potężna wichura zniszczyła dach podstawówki. Początkowo myślano, że wystarczy uzupełnienie zerwanych dachówek. Szybko okazało się, że pilnego remontu wymaga cała konstrukcja.

Do czerwca ub. r. część dzieci ze zniszczonej szkoły uczęszczała do mątewskiej "Dziewiątki". W sierpniu, po zakończeniu remontu dachu, rozpoczęły się prace termomodernizacyjne. O inauguracji, 1 września 2008, nowego roku szkolnego w SP nr 10 nie było mowy. Uczniów klas I-III dowożono więc na lekcje do SP nr 9, a klas IV-VI do Gimnazjum nr 2.

Szkoła jak nowa

Obecnie "Dziesiątka" znów tętni życiem. Szkoła, choć liczy sobie ponad 160 lat, wygląda jak nowa. Kolorowe klasy, nowe meble, okna, drzwi i elewacja. Zajęcia odbywają się w dwóch budynkach. W głównym ulokowane zostały klasy I-III i zerówka, a w budynku po drugiej stronie boiska, który także przeszedł gruntowną modernizację, uczą się dzieci z klas IV-VI.

- Wreszcie jesteśmy u siebie. Mamy piękną szkołę, choć wiem, że niektórzy mieszkańcy Szymborza w pewnym momencie byli przekonani, że "Dziesiątka" przestanie istnieć - opowiada Alina Pacholska, dyrektor placówki.

Wstęga rozwiązana

Remont SP nr 10 pochłonął 1,5 mln zł. W poniedziałek efekty modernizacji oglądali zaproszeni goście, wiceprezydent Wojciech Piniewski, Wojciech Gliwiński, przedstawiciel Kuratorium Oświaty, ks. Roman Szulga, proboszcz miejscowej parafii oraz Radosław Kostuch, przewodniczący Rady Rodziców. Obecny był także prezydent Ryszard Brejza, który nie przeciął, tylko rozwiązał symboliczną wstęgę do "Dziesiątki".

Czytaj więcej o:
  • Inowrocław
  • Szkoła Podstawowa nr 11
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Burmistrz Janikowa zatrzymany (szczegóły)

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.