Rezonans magnetyczny w inowrocławskim szpitalu

Dodano: 16 stycznia 2009, 17:30 Autor:

W inowrocławskim szpitalu czynna już jest Pracownia Rezonansu Magnetycznego, wyposażona w nowoczesny aparat marki Philips.
Na zdjęciu urządzenie w inowrocławskiej pracowni. Przy pacjencie starszy technik Milena Budna.

Na zdjęciu urządzenie w inowrocławskiej pracowni. Przy pacjencie starszy technik Milena Budna. (fot. FOT: JANUSZ BRODZIŃSKI)

Dziś odbędzie się oficjalne uroczyste otwarcie tej nowej i potrzebnej placówki diagnostycznej.

Do tej pory osoby wymagające takich badań musiały jeździć na koszt własny, a pacjenci szpitala byli wożeni transportem sanitarnym do Bydgoszczy, Torunia lub Poznania. Pociągało to za sobą oczywiste niedogodności oraz koszty indywidualne i społeczne.

Uruchomienie badań rezonansem magnetycznym na miejscu pozwala skrócić kilkumiesięczne oczekiwania w kolejce, oszczędzić czas i pieniądze na przejazdy oraz eliminuje związane z nimi kłopoty i stresy. Wyniki wydawane są na płytce w ciągu siedmiu dni, a pacjent z oddziału szpitalnego - otrzymuje je odwrotnie.

Pracownia zorganizowana została i prowadzona jest przez toruński Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Tomograf", który działa na podstawie kontraktu z NFZ (świadczy także usługi prywatne), a szpital wydzierżawia pomieszczenia na ten cel i ma zagwarantowane badania swoich pacjentów.

- Dysponujemy urządzeniem o mocy natężenia pola magnetycznego 1,5 tesli - powiedział nam kierujący pracownią dr Jarosław Ochociński - co oznacza wysoką jego jakość i możliwości diagnostyczne.

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, a rejestracja (także telefoniczna) w godz. 800-16.00. O tym jak bardzo jest potrzebna świadczy to, że wszystkie terminy w styczniu i połowie lutego są już zajęte. Do badań - zleca je lekarz specjalista - zgłaszają się pacjenci nawet z południa Polski, gdzie kolejki są dłuższe.

Rezonans magnetyczny, to nieinwazyjna metoda uzyskiwania obrazów odpowiadających przekrojowi przez określoną strukturę ciała człowieka. Jest niezastąpiony w wykrywaniu zmian nowotworowych, także przerzutów, schorzeń kręgosłupa i stawów, niezawodny w diagnostyce chorób rdzenia kręgowego i mózgu. Rezonansem można badać też stan naczyń organizmu. Badania są bezbolesne i nieszkodliwe, ale kosztowne, wykonywane z uzasadnionej potrzeby, gdy zawodzą sposoby innego oglądu. Pacjenta wsuwa się do długiego tunelu, gdzie silne pole magnetyczne oddziałuje na obecne w tkankach człowieka atomy wodoru,

Czytaj więcej o:
  • Inowrocław
  • służba zdrowia
  • szpital
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Odnaleziono Justynę Nowak z Inowrocławia. Jest już w domu

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.