Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Rypin Artykuł

Mistrzowie hodowli gołębi nagrodzeni

Dodano: 27 października 2008, 13:44 Autor:

Rypiński oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych podsumował sezon lotowy 2008. Najlepsi otrzymali cenne trofea.
Mistrzowie hodowli gołębi nagrodzeni

- Rypiński oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych jest spadkobiercą bogatej historii i tradycji naszych poprzedników od 1925 roku, czyli już 83 lata - mówił na wstępie spotkania prezes PZHGP Rypin Lech Kruczyński. Obecnie związek liczy 272 członków, zrzeszonych w ośmiu sekcjach: Brodnica, Czumsk, Golub-Dobrzyń, Pręczki, Radomin, Rypin 1, Rypin 2 i Skrwilno.

Wzloty i upadki

- Mówiąc o podsumowaniu sezonu lotowego 2008, musimy wzbudzić w sobie refleksję emocjonalnych przeżyć wzlotów i upadków, a niekiedy załamania 16 lotów krajowo-zagranicznych gołębi dorosłych i pięciu lotów krajowych gołębi młodych. Te trudne chwile lotowe mamy za sobą, ale wiele naszych gołębi pocztowych straciliśmy bezpowrotnie. Mamy jednak nadzieję, że część z nich wróci. W naszym sporcie gołębiarskim nie ma zwycięzców i przegranych. Są tylko tacy, którzy zdobyli nagrody i trofea oraz ci, którzy walczą - mówił Lech Kruczyński.

Dyplomy i puchary

W klasie punktowej z 50 gołębi dorosłych i z całości hodowli mistrzem został Wojciech Cieplak. W kategorii A (do 300 km) i kategorii B (do 500 km) mistrzami oddziału okazali się panowie Grzybowscy. W kategorii C (ponad 500 km) mistrzem został Janusz Olwert. W kategorii D (suma kat. A, B, C) mistrzostwo oddziału zdobył również Janusz Olwert. W kategorii maraton mistrzem został Wojciech Cieplak, a w kategorii Generalne Mistrzostwo Polski Janusz Olwert. Supermistrzostwo 2008 gołębi dorosłych i młodych przypadło dla Jacka Iwankowskiego. Najlepszymi gołębiami młodymi mogą pochwalić się panowie: Liszewski, Szałwiński i Siekliccy, Becmer. Puchar burmistrza z lotu Groningen I zdobył Jacek Iwankowski, a puchar wójta gminy Rypin z lotu Groningen II otrzymał Janusz Olwert. Championy w swoich hodowlach mają: panowie Siekliccy, Becmer i Lewandowscy oraz Wojciech Cieplak, Andrzej Paszke, Janusz Olwert, Marzena Murawska, Grzegorz Zasada i Tomasz Czapliński.

Gratulacje

- Jestem pod wrażeniem waszej aktywności i sukcesów. Znakomicie promujecie nasz region i miasto. Serdecznie wam gratuluję tej pasji i byłoby dobrze, by jak najwięcej młodych ludzi przejmowało takie zainteresowania. W przyszłości życzę jeszcze większych sukcesów- mówił burmistrz Marek Błaszkiewicz. Gratulacje złożył także sekretarz gminy Rypin Jan Kwiatkowski.

- Życzę, by ci przodownicy, którzy zdobyli dziś dyplomy w następnych sezonach zostali również mistrzami. Cieszę się, że wielu hodowców zamieszkuje na terenie naszej gminy Rypin. Są to dobrzy hodowcy, o czym świadczą zdobyte puchary - mówił Jan Kwiatkowski.

Również nasza redakcja przyłącza się do życzeń i serdecznie gratuluje wszystkim zwycięzcom.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.