Jesteś tu: Strona główna AKTUALNOŚCI Artykuł

Markowice > W niedzielę koncert organowy w sanktuarium

Dodano: 24 października 2008, 11:00 Autor:

W niedzielę, 26 października, w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Markowicach odbędzie się koncert organowy Pierre Zevorta z Francji. Początek o godz. 18.00.

Impreza jest organizowana w ramach obchodów Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego. Wstęp wolny. Na koncert Pierre Zevorta można bezpłatnie dojechać z Inowrocławia do Markowic i z powrotem. Autobus odjedzie z parkingu przy pomniku św. Wojciecha (ul. Biskupa Laubitza) o godz. 17.20. Zatrzyma się też na przystanku na osiedlu Rąbin - przy hali widowiskowo-sportowej.
Jedyne w Polsce

Niedzielny koncert będzie drugim od zamontowania w markowickiej świątyni organów o stylizacji brzmienia barokowego. Wisząca traktura gry została wykonana z drewna dębowego i stali nierdzewnej. We wrześniu, podczas inauguracyjnego koncertu, wystąpił Karol Gołębiowski z Belgii, laureat licznych międzynarodowych konkursów.

Fundatorami organów - dodajmy jedynych tego typu w Polsce - są bracia Wiesław i Karol Podrazowie. Instrument zbudował zaś Dariusz Zych z Wołomina. Jego dziełem są również organy piszczałkowe w sanktuarium maryjnym w Licheniu. Natomiast intonatorem był Jarosław Jankowiak.

- Organy, jakie posiadamy w naszym kościele, umożliwiają organizowanie koncertów o dużej randze artystycznej. I to w pięknej scenerii. Nasza świątynia, po generalnej odnowie, powróciła do kolorystyki z epoki baroku - powiedział ks. Aleksander Doniec, proboszcz markowickiej parafii i kustosz maryjnego sanktuarium.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Bydgoszcz > Przyznają nagrody za pracę z uzależnionymi

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.