Chipsy najlepszym produktem roku 2008

Dodano: 13 maja 2008, 0:25 Autor:

W niedzielę wieczorem zakończyła się dwunasta Inowrocławska Wystawa Gospodarcza.
Tytuł "Najlepszego Produkt Roku" wywalczyły  chipsy jabłkowe "Jabcusie" wierzchosławickiej  "Cykorii" SA.

Tytuł "Najlepszego Produkt Roku" wywalczyły chipsy jabłkowe "Jabcusie" wierzchosławickiej "Cykorii" SA. (fot. fot. DOMINIK FIJAŁKOWSKI)

Towarzyszył jej konkurs "Najlepszy Produkt Roku". Tytuł wywalczyły chipsy jabłkowe "Jabcusie" wierzchosławickiej "Cykorii" SA.

Oni pokazali

W br. podczas wystawy w hali widowiskowo-sportowej prezentowały się firmy: Wytwórnia Chemiczna "Alchemik", Policealne Studium Zawodowe "Tempus", Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu, "Narzędziownia", Instytut Zootechniki w Kołudzie Wielkiej, Wydawnictwo "Pasja", "Kom-Rol" z Kobylnik, "Eurotherm", Bank Spółdzielczy, BGŻ, OSM "Cuiavia", MPK, Centrum Ceramiki i Klinkieru BTS, "Solanki" Uzdrowisko Inowrocław, Market BHP, drukarnia "Pozkal", "Remsod", "Prima", "Jacze", "Barbara Luijckx", "Kolorodruk", "Cykoria", "Inofama" i Soda Polska "Ciech". Podziwiać można było też prace licznych rękodzielników i artystów nieprofesjonalnych. Zaś przed halą najnowsze modele aut prezentowały inowrocławskie salony samochodowe. Nie zabrakło tam również stoisk branży ogrodniczej.

- Bardzo się cieszę, że już po raz dwunasty w Inowrocławiu odbyła się wystawa, która dowodzi, że Kujawy mają duży potencjał gospodarczy. Liczę, że mieszkańcy Inowrocławia i goście z regionu dowiedzieli się, że mamy firmy, które z powodzeniem potrafią konkurować z innymi znanymi podmiotami na polskim rynku - skomentował prezydent Ryszard Brejza.

Wiele odwiedzających

Tegoroczna wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Przede wszystkim przyciągały tzw. "smaczne stoiska", czyli te, przy których można było skosztować smakołyków i degustować wino. Odwiedzający chętnie zatrzymywali się przy scenie, by oklaskiwać występy inowrocławskich dzieciaków oraz grupy "De Luzers". Z wystawy można było wyjść nie tylko z licznymi gadżetami, ale również z okolicznościową monetą, którą przed wejściem do hali bił Jerzy Buczkowski, mincerz z Biskupina.

Kapituła oceniła

Jak co roku, wystawie towarzyszył konkurs "Najlepszy Produkt Roku". Kapituła pod przewodnictwem prezydenta Inowrocławia przyznała ten tytuł "Jabcusiom", chipsom wytwarzanym przez "Cykorię" w Wierzchosławicach. Ponadto wyróżnienia otrzymały też firmy: "Jacze" - za kosz uliczny "Herkules", "Kom Rol" - za "Szynkę Białą", Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska "Cuiavia" - za Mleko Szkolne 1/4 litra białe i czekoladowe.

Swoje nagrody przyznali: wicestarosta Sławomir Szeliga - dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu, Naczelna Organizacja Techniczna - dla "Inofamy" SA i rzeźbiarza Felicjana Badtke. Marek Słabiński (Kujawskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Handlowców) wyróżnił Instytut Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego Zakładu Doświadczalnego Kołuda Wielka za ser z pasteryzowanego mleka owczego "Kołudzki wędzonek", Polskie Towarzystwo Ekonomiczne nagrodziło OSM "Cuiavia" za wspomniane już Mleko "Szkolne", a Koło Terenowe Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Inowrocławiu przyznało wyróżnienie dla spółki "Solanki" Uzdrowisko Inowrocław. Natomiast nagrodę publiczności za najładniejszą ekspozycję wystawową wręczono Policealnemu Studium Zawodowemu "Tempus". Publiczność uznała też, że najpiękniejszym rękodziełem były wyroby szydełkowe Elżbiety Zwierzchowskiej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Rojewo > Wójt rozliczony

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.