Umowa "Zwiedzaj i Pracuj" między Polską a Nową Zelandią

Dodano: 10 maja 2008, 16:00 Autor:

12-miesięczna wiza pobytowa i podjęcie zatrudnienia - m.in. takie możliwości daje młodym ludziom umowa "Zwiedzaj i Pracuj".
Program "Zwiedzaj i Pracuj" ma umożliwić poznanie i zwiedzanie drugiego kraju. Jego uczestnicy mają też prawo do pracy

Program "Zwiedzaj i Pracuj" ma umożliwić poznanie i zwiedzanie drugiego kraju. Jego uczestnicy mają też prawo do pracy (fot. fot. sxc)

Podpisali ją w piątek w Warszawie wiceminister pracy i polityki społecznej Radosław Mleczko oraz ambasador Nowej Zelandii Philip Griffiths.

"Dzięki temu porozumieniu młodzi ludzie będą mogli zwiedzić nowy kraj, poznać jego kulturę, nawiązać ciekawe znajomości, a także - poprzez możliwość podjęcia krótkoterminowego zatrudnienia - zarobić na swoje utrzymanie" - powiedział podczas ceremonii podpisania umowy Griffiths.

Wiceminister Mleczko poinformował PAP, że umowa powinna być ratyfikowana do końca 2008 roku.

, a także uczestnictwa w jednym szkoleniu lub kursie trwającym nie dłużej niż trzy miesiące.

Aby wziąć udział w programie należy spełnić następujące warunki: być w wieku 18-30 lat, posiadać bilet powrotny lub środki finansowe wystarczające na jego zakup, a także - na pokrycie kosztów utrzymania - 4200 dolarów nowozelandzkich (ponad 7 tys zł.). Wymagane jest również posiadanie ubezpieczenia na wypadek choroby i leczenia szpitalnego oraz spełnienie wymogów zdrowotnych dotyczących wjazdu na terytorium Nowej Zelandii.

Po wejściu w życie umowy, Polacy chcący wziąć udział w programie będą mogli złożyć wniosek wizowy na stronie internetowej www.immigration.govt.nz.

Nowa Zelandia podpisała już podobne porozumienia z 27 krajami świata, w tym z 14 z Europy. Roczny limit przyznawanych przez Nową Zelandię wiz uczestnictwa w tych programach wynosi 50 tys. W poprzednim roku rozliczeniowym (od czerwca 2006 r. do czerwca 2007 r.) w programach wzięło udział 36 tys. osób; w 2007 r. wakacje w Nowej Zelandii spędziło niecałe 3 tys. Polaków.

Polacy zainteresowani pobytem turystycznym w Nowej Zelandii trwającym nie dłużej niż 3 miesiące nie potrzebują wiz, są jednak zobowiązani do posiadania biletów powrotnych oraz określonej sumy pieniędzy, której wysokość zależy od długości pobytu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Konkurs "Pomorskiej". Doceniamy jakość

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.