Rezonans bada od rana do wieczora

Dodano: 12 marca 2008, 0:25 Autor:

Od kilku miesięcy włocławskie Centrum Diagnostyczno-Lecznicze ma rezonans magnetyczny. Czy jest właściwie wykorzystywany?
Badanie tomografem komputerowym. Przy  pacjentce - Maria Adamczyk, starszy technik  elektroradiologii.

Badanie tomografem komputerowym. Przy pacjentce - Maria Adamczyk, starszy technik elektroradiologii. (fot. Fot. WOJCIECH ALABRUDZIŃSKI)

Centrum Diagnostyczno-Lecznicze we Włocławku jest filią Centrum Onkologii w Bydgoszczy. W ubiegłym roku placówka została rozbudowana - powstał kolejny obiekt, w którym znalazły się m.in. pracownie rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Na tę inwestycję Urząd Marszałkowski wyasygnował 8 mln zł.

Wyposażenie pracowni stało się możliwe dzięki pomocy parlamentarzystów lobbujących za przyznaniem włocławskiej filii pieniędzy z budżetu państwa. Część aparatury Centrum Onkologii kupiło w ramach Narodowego Programu Walki z Rakiem. - Dzięki temu filia we Włocławku ma nowocześniejszy sprzęt niż placówka w Bydgoszczy - mówił kilka miesięcy temu dyrektor Zbigniew Pawłowicz.

Tymczasem do redakcji docierają sygnały, że aparatura medyczna kupiona za grube miliony nie jest właściwie wykorzystana, bo we Włocławku brakuje fachowego personelu. Przede wszystkim uwagi te dotyczyły rezonansu magnetycznego. - Zapotrzebowanie na te badania jest duże, ale pacjenci z Włocławka nie mogą z nich w pełni korzystać - twierdzi Czytelnik.

Zapytaliśmy w Centrum Onkologii w Bydgoszczy, jak jest wykorzystywany rezonans magnetyczny. Jak się okazuje, w styczniu przeprowadzono tylko czterdzieści badań w lutym - dwieście. - W tym miesiącu będzie więcej - zapewnia Wiesława Windorbska, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa. - Aparatura pracuje, ale jest w trakcie rozruchu.

Dyrektor Windorbska przyznaje, iż we Włocławku są problemy z zatrudnieniem personelu, brakuje na przykład radiologów. - Myślimy o zatrudnieniu kolejnego technika - dodaje pani dyrektor. - Dochodzimy jednak do pełnej pracy na dwie zmiany. Szefostwo Centrum Onkologii zapewnia, że w najbliższych miesiącach zarówno rezonans, jak i tomograf będą wykorzystywane w stu procentach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Kto twoim zdanim wygra w II turze wyborów?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.