Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nad Kanałem wszystko się zaczęło

Hanka Sowińska
Swego niezastąpionego Profesora młodzież wspominała 20 lutego
Swego niezastąpionego Profesora młodzież wspominała 20 lutego Fot. wojciech wieszok
W III Liceum Ogólnokształcącym wspominano śp. Sebastiana Malinowskiego.

Symboliczna wystawa, a na niej zdjęcia, teksty wspomnieniowe z bydgoskiej prasy, nekrologii, pożegnania internautów. I pełna sala uczniów oraz pedagogów - kolegów zmarłego nagle 4 lutego Sebastiana Malinowskiego. I słowa Paulo Coelho: "Umiera się nie dlatego by przestać żyć, lecz po to, by żyć inaczej".

Tak zaczęło się spotkanie wspomnieniowe, przygotowane przez społeczność III Liceum Ogólnokształcącego, w którym przez 13 lat pracował ten znakomity pedagog, historyk, twórca Muzeum Kanału Bydgoskiego oraz współzałożyciel Muzeum Wolności i Solidarności. Cytując słowa Coelho dyrektorka szkoły Grażyna Dziedzic powiedziała: - Sebastian Malinowski żyje wśród nas. Jego oddalenie bezpowrotnie prowokuje nas do rozmyślania.

Niełatwo było przygotować to spotkanie. - Sebastian nie zaakceptowałby patetycznej formy wspominania o Nim - podkreślała Grażyna Dziedzic.

Była muzyka, wiersze, przede wszystkim jednak cytowano zmarłego przedwcześnie Nauczyciela. Przypomniano to, co mówił o Starym Bydgoskim Kanale, o muzeum, które założył, o zachodniej pierzei Starego Rynku. Niczym testament pozostawiony do wykonania zabrzmiały słowa Sebastiana Malinowskiego, zapisane przez Niego w Jego internetowym blogu: "Sztafeta pokoleń trwa".

Tylko tak ogromnie żal, że już bez Niego...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska