Jesteś tu: Strona główna TEMAT DNIA Artykuł

Pożar kamienicy w Grudziądzu

Dodano: 19 października 2007, 18:00 Autor:

Ewakuowano 17 osób, osiem trafiło do szpitala. Na szczęście, w dzisiejszym pożarze w Grudziądzu nikt nie zginął. Wstępnie straty oszacowano na 500 tys. zł.
Ogień trawił wyposażenie mieszkania, a gryzący, gęsty dym unosił się na całej klatce schodowej kamienicy.

Ogień trawił wyposażenie mieszkania, a gryzący, gęsty dym unosił się na całej klatce schodowej kamienicy. (fot. Fot. sxc)

Ogień wybuchł około 9.00, kiedy większość mieszkańców kamienicy przy ulicy Poniatowskiego w Grudziądzu była już poza domem: dzieci poszły do szkoły, dorośli do pracy.

W mieszkaniu na drugim piętrze był jedynie Zygmunt K. - najstarszy członek pięcioosobowej rodziny. To tutaj wybuchł pożar.

Ogień trawił wyposażenie mieszkania, a gryzący, gęsty dym unosił się na całej klatce schodowej kamienicy. Zygmunt K. wybiegł z domu, sąsiedzi wezwali strażaków. - Część mieszkańców sama opuściła zadymiony budynek, ale 17 osób z najwyższych pięter ewakuowaliśmy w aparatach tlenowych -

relacjonuje "Pomorskiej” st. kpt. Dariusz Sengerski z grudziądzkiej straży pożarnej.
tragiczne pożary

W regionie doszło niedawno do dwóch tragicznych w skutkach pożarów. W ubiegły czwartek w Toruniu ogień pozbawił życia mężczyznę. W nocy z soboty na niedzielę, we Włocławku, zginęło w pożarze małżeństwo.

Sześcioro dzieci Zygmunta K. oraz jego sąsiadkę przewieziono do szpitala z objawami zaczadzenia. Na szczęście dzieci już wczoraj mogły opuścić lecznicę. Dwoje dorosłych pozostanie w niej do poniedziałku. Lekarze podają im tlen, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nie wiadomo jeszcze co było przyczyną pożaru. Z relacji poszkodowanego wynika, że mogło nią być zwarcie instalacji elektrycznej. Strażakom nie udało się tego potwierdzić.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Aż pióra polecą

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.