Sensacyjny Konrad Kulpa! Cztery medale dla regionu w tenisowych mistrzostwach Polski

20-letni Konrad Kulpa przegrał dopiero w finale singla z Danielem Górakiem w finale mistrzostw Polski w tenisie stołowym. To największy, ale nie jedyny sukces reprezentantów z regionu.

To życiowy sukces 20-latka z Torunia. Po przeciętnym sezonie ligowym nikt na niego nie stawiał, ale w Wałbrzychu Kulpa grał znakomicie i sięgnął po pierwszy indywidualny medal w rywalizacji seniorów. Reprezentant Energi Manekin dochodząc do decydującej gry został autorem jednej z największych niespodzianek w turnieju (rozstawiony był z numerem 14.). W finale przegrał 1:4 z Danielem Górakiem (Dartom Bogoria Grodzisk). Dla niego był to z kolei już siódmy finał mistrzostw Polski w tej konkurencji w karierze. Poprzednio triumfował w 2010, 2013 i 2014 roku.

Tenisista stołowy Bogorii w wałbrzyskich zawodach odniósł sześć kolejnych wygranych (bilans setów 24-7). Najwięcej kłopotów sprawili mu klubowi koledzy Kulpy: w 1/8 finału Paweł Chmiel (4:3) i w półfinale Jakub Dyjas (4:2).
Kulpa w półfinale pokonał 4:3 Patryka Zatówkę, tym samym graczowi Olimpii Unii Grudziądz pozostał brąz, na najniższym stopniu podium stanął z kolejnym torunianinem Jakubem Dyjasem. Właśnie z Zatówką w ćwierćfinale przegrał 3:4 kolejny z grudziądzan Bartosz Such. Alan Woś z ZOOLeszcz Gwiazdy został sklasyfikowany na miejscach 9-16.

Czwarty krążek dla regionu wywalczył Paweł Chmiel z Energi Manekin, który w parze Agnieszką Maluszczak sięgnął po brąz w mikstach. Złoto dla Katarzyny Grzybowskiej i Pawła Fertikowskiego.

Na medal liczyliśmy z pewnością w deblu. Kulpa w parze z Jakubem Dujasem w przeszłości zdobywali razem mistrzostwo Europy juniorów. W Wałbrzychu jednak w ćwierćfinale przegrali 1:3 z późniejszymi wicemistrzami Polski Michałem Dąbrowskim i Szymonem Malickim. Z kolei z mistrzami Polski Piotrem Chodorskim i Nestorem Wasylkowskim na tym samym etapie przegrała grudziądzka para Bartosz Such - Patryk Zatówka.