KSK Noteć Inowrocław gra dalej. Astoria Bydgoszcz szybko pożegnała puchar [zdjęcia]

(dm)
Sebastian Laydych i Patryk Rąpalski mieli w Inowrocławiu dobre przetarcie przed ligą. Dominik Fijałkowski
Noteć pokonała wyżej notowaną Astorię w meczu 1. rundy fazy wstępnej Intermarche Basket Cup czyli Pucharu Polski. Bydgoszczanie przyjechali do Inowrocławia bez kilku podstawowych graczy.

KSK Noteć Inowrocław-Astoria Bydgoszcz

W zespole prowadzonym przez trenera Jarosława Zawadkę w hali na Rąbinie nie pojawili się trzej najlepsi strzelcy: Dorian Szyttenholm, Marcin Kowalewski i Mateusz Bierwa-gen oraz Filip Małgorzaciak. Cały mecz na ławce przesiedział Piotr Robak. W kujawskiej drużynie nie zagrał kontuzjowany Łukasz Barski. Na parkiecie nie pojawił się za to Karol Koper.

KSK NOTEĆ - ASTORIA 94:73 (20:26, 31:9, 20:17, 23:21)
KSK NOTEĆ: Grod 20 (4), Michałek 15, Korólczyk 9 (1), Pochocki 9, Jankowski 7 (1) oraz Wierzbicki 12 (3), Milak 9 (1), Wiśniewski 6, Kubacki 5 (1), Filipiak 2. ASTORIA: Obarek 15 (2), Laydych 11 (2), Barszczyk 10, Milczyński 10, Kutta 0 oraz Lewandowski 13 (3), Rąpalski 7 (1), Domański 6, Wenderski 1.

Inowrocławianie udowodnili, że dwa wyjazdowe zwycięstwa w drugoligowych rozgrywkach nie były przypadkowe. Po udanych akcjach Mikołaja Groda i Grzegorza Jankowskiego szybko objęli prowadzenie (16:9, 18:13). W całym spotkaniu przydarzył się im tylko jeden słabszy moment. W końcówce 1. kwarty stracili pod rząd 9 punktów (od stanu 20:17 do 20:26). Losy derbowej potyczki rozstrzygnęli już przed przerwą. Drugą kwartę wygrali aż 31:9. Duża w tym zasługa gości, którzy popełnili aż 14 strat. Podopieczni Dariusza Sikory na tle osłabionych rywali imponowali organizacją gry (aż 29 asyst, w tym Aleksander Filipiak 7, Jankowski 6). Pod koszem udanymi zagraniami popisywał się Karol Michałek (7/11 za 2), a z dystansu trafiali Grod (4/4) i Hubert Wierzbicki (3/4).

Przeczytaj także: Szpital w Artego Bydgoszcz, ale walczą
Po 1. połowie KSK Noteć prowadziła 51:35. Po przerwie jeszcze powiększyła przewagę. Sporo punktów zdobyła po szybkich atakach.
Michałek i Bartosz Pochocki (4/6 z gry) nadal byli nie do zatrzymania, a ich koledzy nadal trafiali z dystansu (w sumie 11/23 za 3).

Bydgoszczanie bez swoich podstawowych graczy nie mieli atutów, aby przeciwstawić się dobrze dysponowanych przeciwnikom.Na tablicach dobrze walczył Szymon Milczyński (5/7 za 2, 9 zbiórek). Aktywni, ale mało skuteczni byli natomiast Karol Obarek (4/11 za gry) i Adrian Barszczyk (4/13 z gry).Koszykarze KSK Noteci w dobrym stylu awansowali do drugiej rundy, która zaplanowana jest na 6 listopada. Dzisiejsze losowanie wyłoni ich rywala. W sobotę podejmują GTK Gdynia (godz. 18).Gracze Astorii w sobotę zagrają we Wrocławiu z miejscowym WKK (17).