Spalone zwłoki kobiety w Strzelcach Górnych. Morderstwo, czy nieszczęśliwy wypadek?

Dodano: 16 sierpnia 2013, 10:27 Autor:

Prokuratura bada okoliczności śmierci kobiety, której zwłoki znaleziono w czwartek wieczorem nieopodal nieużytków rolnych pod Koronowem. - Na razie bierzemy pod uwagę wszystkie możliwe wersje - informuje prok. Adam Lis z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ.

Makabrycznego odkrycia dokonał przypadkowy kierowca. W czwartkowy wieczór zauważył spalone zwłoki leżące niedaleko drogi.

- Jesteśmy już po pierwszych czynnościach, ale dopiero na poniedziałek planujemy sekcję zwłok, i najwcześniej po jej zakończeniu będziemy mogli podać jakiekolwiek szczegóły - informuje prokurator Adam Lis z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ. Dodaje też, że według wstępnych ustaleń najprawdopodobniej ofiarą jest kobieta, której zaginięcie zgłoszono dzień wcześniej.

Co było przyczyną jej śmierci? I dlaczego zwłoki noszą wyraźne ślady spalenia?

- Aktualnie bierzemy pod uwagę wszystkie możliwe okoliczności, ale cały czas jeszcze sprawdzamy, co ofiara robiła przez ostatni czas. Na razie nie możemy jeszcze podać nic pewnego. Na pewno zrobimy wszystko, żeby dokładnie ustalić, co doprowadziło do tej tragedii - dodaje prok. Adam Lis.

Morderstwo, czy nieszczęśliwy wypadek?

Sprawy nie wyjaśniły długie oględziny, które na miejscu prowadzono w nocy z czwartku na piątek. Jak podają dziennikarze TVP Bydgoszcz w okolicy znalezionych zwłok czuć było zapach benzyny, ale trawa wokół nie była wypalona. Oprócz wersji o morderstwie, prokuratorzy sprawdzają też, czy kobieta mogła podpalić się sama. Świadczyć o tym ma wtopiona w jej plecy papierośnica.

Przeczytaj także: Zaginieni mieszkańcy naszego regionu. Zobacz ich zdjęcia i pomóż ich odnaleźć

- Aktualnie jesteśmy już po pierwszych czynnościach, ale dopiero na poniedziałek planujemy sekcję zwłok, więc dopiero wtedy będziemy mogli podać jakiekolwiek szczegóły - informuje prok. Adam Lis z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ.

Dodaje też, że na razie ustalono tylko, że najprawdopodobniej ofiarą jest kobieta, której zaginięcie zgłoszono dzień wcześniej w niedalekim Kruszynie. - Aktualnie bierzemy pod uwagę wszystkie możliwe okoliczności, ale cały czas jeszcze sprawdzamy, co ofiara robiła przez ostatni czas. Badamy też inne okoliczności, więc na razie nie możemy podać nic pewnego. Na pewno zrobimy wszystko, żeby dokładnie ustalić, co doprowadziło do tej tragedii - dodaje prok. Lis.


Wyświetl większą mapę

Czytaj więcej o:
  • zwłoki kobiety pod Koronowem
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy wakacyjna oferta Koronowa jest atrakcyjna?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 58.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.