Antonio Lindbeack i Martin Smoliński awansowali

(styk)
Davey Watt został zwycięzcą rozegranej w niemieckim Pocking rundy kwalifikacyjnej do Grand Prix 2010. Australijczyk zdobył 13 punktów w swoich pięciu startach i o miejsce na najwyższym stopniu podium walczyć musiał w biegu dodatkowym z Jarosławem Hampelem.

Trzecie miejsce zajął Antonio Lindbaeck, który w lidze polskiej reprezentuje Polonię Bydgoszcz. Awans do półfinału wywalczyli także: Fredrik Lindgren, Chris Harris oraz Martin Smolinski.

Ten ostatni jest żużlowcem Unibaxu Toruń. W gonitwie o szóste premiowane awansem miejsce okazał się lepszy od Damiana Balińskiego. Ósmy był natomiast Matej Kus, zdobywca 8 "oczek".