Polska - Macedonia 24:23. Drugie zwycięstwo Polaków na Mistrzostwach Europy

FIAŁ
Polscy piłkarze ręczni dzisiaj wieczorem rozegrają swój drugi mecz na Mistrzostwach Europy. Podopieczni Michaela Bieglera po zwycięstwie nad Serbami 29:28, w swoim drugim grupowym pojedynku zagrają z Macedonią. Paweł Skraba
Drugi mecz - drugie zwycięstwo różnicą jednej bramki. Polscy szczypiorniści pokonali dzisiaj Macedonię 24:23 i we wtorek zagrają wieczorem z Francją o pierwsze miejsce na zakończenie rywalizacji w grupie A.

Biało-czerwoni są już pewni awansu do drugiej rundy Mistrzostw Europy. Wraz z Francuzami, podopieczni trenera Michaela Bieglera mają na swoim koncie po dwa zwycięstwa. Serbowie i Macedończycy natomiast oba swoje spotkania przegrali i we wtorek zmierzą się o awans do drugiej rundy.

Zapis relacji: Polska - Macedonia na żywo

Pojedynek z Macedonią znów był bardzo nerwowy. Pierwszą połowę, biało-czerwoni przegrali różnicą dwóch bramek, do tego grając słabo w ataku, a przeciwnicy co chwila zaskakiwali naszych obrońców. W bramce Macedończyków świetnie bronił Ristovski.

Po przerwie, Polacy wrócili do skutecznej gry. Dwukrotnie doprowadzili do remisu (15:15, 17:17), a potem objęli prowadzenie. Gdy na dwie i pół minuty, na 24:20 trafił Michał Jurecki, to wydawało się, że nic już nie odbierze naszym zawodnikom pewnego zwycięstwa. Wówczas nasi gracze popełnili trzy błędy, które rywale zamienili na trafienia. Ponadto, boisko za trzecią karę dwóch minut musiał opuścić Chrapkowski. W ostatniej akcji, nasi nie dali się jednak zaskoczyć w obronie, a w bramce świetnie zagrał Szmal!

Obok wygranej, martwić może jedynie uraz, jakiego nabawił się Bartosz Jurecki. Na razie nie wiadomo, jak poważnej kontuzji dzisiaj nabawił się nasz obrotowy.

MACEDONIA - POLSKA 23:24 (13:11)

MACEDONIA (trener Ivica Obrvan): Dupjachanec, Ristovski (11 obron/35 rzutów - 31% skuteczności) - Manaskov 1 gol/3 rzuty, Stoilov 1/2, K. Lazarov 8/15, Mitkov 2/2, Jonovski, Mirkulovski 5/9, V. Markoski, N. Markoski, Mojsovski 0/1, Pribak 3/6, Georgievski 2/3, F. Lazarov 1/3, Ojleski, Kuzmanovski.
Kary: 8 minut (Jonovski - 4 minuty, Stoilov, N. Markoski - 2 minuty)

POLSKA (trener Michael Biegler): Szmal (11 obron/34 rzuty - 32% skuteczności), Wyszomirski - K. Lijewski 4/4, Krajewski 0/1, Bielecki 2/5, Wiśniewski 2/4, B. Jurecki 4/4, M. Jurecki 5/9, Konitz, Grabarczyk, Gliński 0/1, Syprzak 6/6, Daszek 0/2, Łucak 1/1, Szyba, Chrapkowski.
Kary: 10 minut (Chrapkowski - 6 minut, Grabarczyk, Szyba - 2 minuty).

Sędziowie: Lars Greipel, Markus Helbig (obaj Niemcy).

TERMINARZ MISTRZOSTW EUROPY 2016
Grupa A - Kraków: Francja - Macedonia 30:23 (12:11), Polska - Serbia 29:28 (14:15); niedziela: Serbia - Francja 26:36 (16:19), Macedonia - Polska 28:29 (13:11); wtorek: Macedonia - Serbia (18.15), Francja - Polska (20.30).

Grupa B - Katowice: Chorwacja - Białoruś 27:21 (15:15), Islandia - Norwegia 26:25 (10:11); niedziela: Białoruś - Islandia 39:38 (17:18), Norwegia - Chorwacja 34:31 (16:17); wtorek: Białoruś - Norwegia (18.15), Chorwacja - Islandia (20.30).

Grupa C - Wrocław: Hiszpania - Niemcy 32:29 (18:15), Szwecja - Słowenia 23:21 (16:9); poniedziałek: Słowenia - Hiszpania (18.15), Niemcy - Szwecja (20.30); środa: Niemcy - Słowenia (17.15), Hiszpania - Szwecja (20.00).

Grupa D - Gdańsk: Węgry - Czarnogóra 32:27 (16:12), Dania - Rosja 31:25 (13:13); poniedziałek: Rosja - Węgry (18.00), Czarnogóra - Dania (20.15), środa: Rosja - Czarnogóra (17.15), Dania - Węgry (20.00).